"Daj, aby otrzymać". Jak zmienić nasze życie na lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 07:13
– Natura ludzka jest niezmienna, czy to w biznesie czy w domu, działamy podobnie. Chętniej dajemy, jeśli wiemy, że druga strona także nam coś da, nawet jeśli miałoby to być coś tak  niematerialnego jak uśmiech – przekonuje Anna Popek.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Miriam Doerr Martin Frommherz

shutterstock_564740779 góra człowiek szczyt sukces 1200.jpg
Czy jesteśmy gotowi na sukces?

Właśnie dlatego korzystanie z umiejętności i technik negocjacyjnych może poprawić nasze życie domowe. – O ile byłoby przyjemniejsze, gdybyśmy stosowali naczelną zasadę negocjatora, jaką jest, daj oby otrzymać – ocenia. 


Posłuchaj
03:40 _PR3_AAC 2021_01_23-06-49-36 obyczajowy.mp3 Ćwiczmy się w negocjacji w domu i w pracy (Program obyczajowy/Trójka)

 

Autorka "Programu obyczajowego" przyznaje, że długo wydawało się jej, że negocjacje to umiejętność wykorzystywana głównie w biznesie, ewentualnie podczas rozmowy z szefem o podwyżce. Jej podejście zmieniły niedawne warsztaty ze Zbyszkiem Dzideczkiem, autorem książki "Negocjacje to fascynująca podróż". 


shutterstock życie zmiana 1200.jpg
Nie przyzwyczajaj się: świat jest zmianą

Jak przekonuje Anna Popek różne są sposoby załatwiania spraw, ale negocjacje sprawiają, że obie strony, jeśli pójdą wzajemnie na ustępstwa, czują się zadowolone i wygrane. – Dobrze podchodzić do negocjacji, czy to rodzinnych, czy biznesowych mając plan B. Sprawia on mamy wybór, nie musimy, a możemy, a to zupełnie zmienia perspektywę działania – zwraca uwagę Anna Popek. 

TEDx Talks/The Art of Negotiation | Maria Ploumaki | TEDxYouth@Zurich

***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 23.01.2021
Godzina emisji: 6.46

gs

Czytaj także

Działać jak biznesmen (w pracy i w domu)

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 02:00
"Co jest dobrego w tym, czego jeszcze nie widzę?" Anny Skoczylas to zbiór doświadczeń z wielu lat, praktycznej wiedzy i sprawdzonych narzędzi, dla ludzi aktywnych zawodowo oraz tych, którzy chcą być zawodowo aktywni: szefów i pracowników, liderów i członków zespołu. Ale czy tylko? O to w audycji "Nie do powiedzenia" autorkę zapytała Agnieszka Furtak-Bilnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast kawy czy herbaty – napar z ziół. Na zdrowie!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 06:55
Jesteśmy chyba w najgorszym momencie roku – do świąt jeszcze miesiąc, zmrok zapada szybko, chłód bywa dojmujący, no i jeszcze pandemia. W takich chwilach instynktownie zwracamy większą niż zazwyczaj uwagę na swój dobrostan. Tu warto sięgnąć po to, co dawało nam zdrowie od wieków – mowa oczywiście o owocach, warzywach i ziołach, z których napar z powodzeniem możemy pić zamiast kawy czy herbaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porcelana II Rzeczpospolitej. Z czego jadały głowy polskiego państwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 12:15
Już za trzy dni nakryjemy stoły białymi obrusami i postawimy na nich najpiękniejsze zastawy, które mamy od lat. Niech inspiracją dla naszego wigilijnego stołu będzie wystawa w Zamku Królewskim zatytułowana "Porcelana z polskim Orłem. Serwisy Prezydenta Mościckiego i zastawy reprezentacyjne w czasach II Rzeczypospolitej". W wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek 21 grudnia o godz. 12:00, można było uczestniczyć wirtualnie za pośrednictwem strony internetowej Zamku Królewskiego.
rozwiń zwiń