Najlepszy sposób na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 07:00
Od zarania dziejów ludzie głowią się nad tym, co zrobić, aby żyć jak najdłużej i w jak najlepszej formie. Cudowne mikstury, niezwykłe terapie, coraz to nowe specyfiki i pomysły. Tymczasem, jak się okazuje, sposób jest banalnie prosty, choć raczej nie przypadnie do gustu strażnikom moralności.
Agatha Christie
Agatha ChristieFoto: Shuterstock/spatuletail

maseczka uroda kosmetyka peeling 1200 free.jpg
Domowe przygotowania do pandemicznego sylwestra

Ałła Pugaczowa, ikona rosyjskiej piosenki, otwarcie mówi, że wygląda i czuje się młodo dzięki temu, że ma młodszego męża. Maksym Gałkin, jej piąty już mąż, jest od niej młodszy o, bagatela, 27 lat. Osiem lat temu para doczekała się bliźniąt, jednak urodziła je surogatka. A 64-letnia wtedy Ałła została młodą matką.


Posłuchaj
03:37 2021_02_06 06_43_48_PR3_Program_obyczajowy.mp3 Młodszy partner zapewni długowieczność? (Program obyczajowy/Trójka)

Tego typu damsko-męskie historie są obecnie coraz bardziej powszechne, nie tylko wśród gwiazd show-biznesu. Choć akurat w tym środowisku cechują się one niespotykaną dynamiką zmian. Dlatego nie ma sensu się nimi zajmować, gdyż być może już jutro opisana para tą parą być przestanie.

Ale także w historii takie sytuacje się zdarzały. Również polskiej: tu sztandarowym przykładem jest generałowa Aleksandra Zajączkowa, żona generała Józefa Zajączka, namiestnika Królestwa Polskiego. Urodziwa i swobodnie traktująca kwestię wierności małżeńskiej generałowa słynęła z romansów z młodszymi od siebie mężczyznami. Jedną z najgłośniejszych była jej znajomość z Wojciechem Grzymałą: ona miała wtedy lat 60, on – 20...

Również Agatha Christie miała młodszego męża. Znany archeolog Max Mallowan, drugi mąż słynnej pisarki, miał od niej "zaledwie" 10 lat mniej. – Archeolog to najlepszy mąż, jakiego może sobie wymarzyć kobieta: im staje się starsza, tym bardziej wzrasta jej wartość w oczach męża – mawiała Agatha.


***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 06.02.2021
Godzina emisji: 06.43

pr

Zobacz więcej na temat: STYL ŻYCIA Anna Popek Trójka

Czytaj także

Nie przyzwyczajaj się: świat jest zmianą

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 07:00
Świat tak bardzo zmienia się na naszych oczach, że właściwie do niczego nie należy się już przyzwyczajać. Latem noszenie maseczek uważaliśmy za przesadne – dziś niemal wszyscy karnie je zakładają; jeszcze w lutym normą w dużych miastach były godziny szczytu – dzisiaj, kiedy pracujemy w domu, nie wiadomo kiedy i gdzie miasto się zakorkuje i czy w ogóle; nie tak dawno w biurach wrzało jak w ulu, teraz w oknach biurowców widać ogłoszenia o wynajmie. Szkoła w domu, święta w wąskim gronie, koncerty, wystawy online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porcelana II Rzeczpospolitej. Z czego jadały głowy polskiego państwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 12:15
Już za trzy dni nakryjemy stoły białymi obrusami i postawimy na nich najpiękniejsze zastawy, które mamy od lat. Niech inspiracją dla naszego wigilijnego stołu będzie wystawa w Zamku Królewskim zatytułowana "Porcelana z polskim Orłem. Serwisy Prezydenta Mościckiego i zastawy reprezentacyjne w czasach II Rzeczypospolitej". W wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek 21 grudnia o godz. 12:00, można było uczestniczyć wirtualnie za pośrednictwem strony internetowej Zamku Królewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Daj, aby otrzymać". Jak zmienić nasze życie na lepsze?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 07:13
– Natura ludzka jest niezmienna, czy to w biznesie czy w domu, działamy podobnie. Chętniej dajemy, jeśli wiemy, że druga strona także nam coś da, nawet jeśli miałoby to być coś tak  niematerialnego jak uśmiech – przekonuje Anna Popek.
rozwiń zwiń