Książki na dobry początek roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 09:55
Termaty przewodnie tej odsłony audycji to zwierzęta i pewność siebie!
Audio
  • Pewność siebie od najmłodszych lat (Trzy kropki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Billion Photos

Okładka książki "Akceptuję, co czuję. Pewność siebie", wyd. I. Filliozat, V. Riefolo, C. Rojzman i A. Laprun, wyd. Egmont Okładka książki "Akceptuję, co czuję. Pewność siebie", wyd. I. Filliozat, V. Riefolo, C. Rojzman i A. Laprun, wyd. Egmont

Mała Krysia przyniosła do Trójkowego studia książkę Hugh Loftinga zpt. "Opera Doktora Dolittle", opowiadającą o przygodach zielonej kanarzycy Pippinelli, która jest główną solistką w ptasiej operze tytułowego doktora.

Również i Katarzyna Stoparczyk nie przyszła z pustymi rękoma. Pięknie zilustrowana "Pewność siebie. Akceptuję, co czuję" ma aż cztery autorki – Isabelle Filliozat, Violene Riefolo, Chantal Rojzman oraz Amandine Laprun. To książka interaktywna, w której znajdziemy mnóstwo zagadek, quizów, krzyżówek, naklejek i zadań.

Dlaczego "Opera Doktora Dolittle" to dobra lektura na początek roku szkolnego? Jakie cztery elementy składają się na poczucie własnej wartości?

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trzy kropki 
Przygotowała: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 5.09.2019
Godzina emisji: 9.51

kr/mat. prasowe

Czytaj także

O wikingu Tappim i ratowaniu świata, czyli książkowe rekomendacje dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:52
W pierwszym wydaniu audycji "Trzy kropki" rozmawiamy o pięknie wydanych, mądrych książkach. Takich, jak mówi 3-letni Kubuś, "żeby człowiek wiedział, którędy ma żyć!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria o Mamie Mu i "Zwierzaki Zwyklaki" – wakacyjnych rozmów o książkach ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 09:56
W tym wydaniu audycji wraz z małą Krysią rekomendujemy kolejne książki, których lektura jeszcze bardziej umili wakacje, zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 
rozwiń zwiń