X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Kaczmarski – bard historii Polski

– Z oczywistych względów, o 17 września przez lata nie śpiewano w Polsce żadnych pieśni. Aż przyszedł jeden artysta, który historię uczynił swoją główną treścią sztuki i zmienił pokolenia Polaków – mówi Dariusz Rosiak.
Jacek Kaczmarski
Jacek KaczmarskiFoto: NAC/Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa
O Audycji

Tytuł Muzyczna historia świata 17.09.2019 10:43
Prowadzi Dariusz Rosiak
Prowadzi

– Jacek Kaczmarski był głosem historii. Śpiewał o tym wszystkim, o czym nie uczono w szkole, a o czym rozmawiały w Polsce całe pokolenia. Nie wolno go jednak mieszać do jakiejkolwiek anty-rosyjskości. On był wielbicielem rosyjskiej sztuki i kultury. W zasadzie, był przedstawicielem tej generacji, która lgnęła do rosyjskiej tradycji, która była rozdarta między tą niemożliwą do spełnienia miłością, a miłością możliwą do Zachodu. Kaczmarski po stanie wojennym znalazł się na Zachodzie, co było dla niego tragedią życiową, bo był to twórca na wskroś polski i słowiański – opowiada Dariusz Rosiak.

Jaki artysta miał największy wpływ na twórczość Jacka Kaczmarskiego? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Playlista
Tagi
Playlista