X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kawa i mleko. Polska pomoc rozwojowa w Tanzanii

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 15:50
77 proc. mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej to ludzie poniżej 35. roku życia. Co roku 700 tys. młodych Tanzańczyków szuka pracy.
Audio
  • Polska pomoc rozwojowa dla Afryki Subsaharyjskiej (Raport o stanie świata – polska pomoc rozwojowa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/rgort

Kraj ten słynie z eksportu kawy Arabica, co zapewniało jego mieszkańcom zatrudnienie, jednak jej produkcja przestała być opłacalna. Jak podkreśla Clemens, przywódca lokalnej społeczności we wsi Uru, nieopłacalna stała produkcja kawy z ziaren uprawianych na małych polach tutejszych rolników – Ta masowa, także państwowa produkcja, ma się nieźle, są nowe technologie produkcji, ale ta domowa już się kurczy. Skoro nie ma pieniędzy z kawy, to musimy walczyć o to, żeby dochody dawało nam mleko – mówi.

Pod Kilimandżaro, we wsi Ongoma działa projekt Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia wspierany przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i fundusz polskiej pomocy rozwojowej. Tanzańczycy pracują tu przy produkcji mleka w budynkach pamiętających jeszcze czasy kolonialne i panowanie Brytyjczyków.

– Chodziło o to, żeby nie nie wydawać bezsensownie pieniędzy na cement. Dzięki temu te budynki, a nawet niektóre meble zyskały nowe życie – tłumaczy szef Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia Robert Zduńczyk.

Raport o stanie świata - polska pomoc rozwojowa >>>

Dlaczego mleko jest tak ważne dla funkcjonowania okolicznych wsi? W jaki sposób jego produkcja wpływa w Tanzanii na sprzedaż bananów? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autor materiału: Michał Żakowski
Data emisji: 29.12.2019
Godzina emisji: 15.41

kr/gs

Czytaj także

Polskie projekty pomocowe w Kenii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 16:00
W tej audycji rozpoczynamy cykl reportaży na temat polskiej pomocy zagranicznej finansowanej z funduszy MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spółdzielnia Ushirika – światełko nadziei dla mieszkańców Mathare

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:00
Slums Mathare w Nairobi to miejsce, gdzie żyje wiele tysięcy ludzi. Muszą sobie radzić w bardzo trudnych warunkach, w czym wspiera ich również pomóc z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Polska pomaga ukraińskim żołnierzom wracającym z pola walki?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:00
Projekty pomocowe działające dzięki polskim funduszom na Ukrainie są obecne od dawna. Jeden z nich to wsparcie psychologiczne dla weteranów wojennych i ich rodzin – osób doświadczonych konfliktem w leżących na wschodzie kraju Donbasie.
rozwiń zwiń