X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump w Polsce. Czym zaskoczył w swoim przemówieniu?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 14:30
- Żaden amerykański prezydent, odwiedzający Polskę, nigdy nie mówił tak wiele, tak dobrze o Polsce i Polakach. On powiedział, że jesteśmy duszą Europy, to jest niezwykłe - stwierdził bezpośrednio po przemówieniu Donalda Trumpa na placu Krasińskich Andrzej Krajewski, były korespondent w USA.
Audio
  • O wizycie Donalda Trumpa w Polsce rozmawiają dr Ewa Kakiet-Springer i Andrzej Krajewski, przemówienie amerykańskiego prezydenta (Trzy strony świata/Trójka)
  • Komentarze po przemówieniu Donalda Trumpa (Trzy strony świata/Trójka)
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump podczas przemówienia na placu Krasińskich w Warszawie
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump podczas przemówienia na placu Krasińskich w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

Amerykański prezydent mówił nie tylko do Polaków. W piątek będzie uczestniczył w szczycie G-20, także tego dnia spotka się z prezydentem Rosji. Wystąpienie w Polsce, jak podkreślają rozmówcy Ernesta Zozunia, to swoiste przygotowanie do tych wydarzeń. Donald Trump poruszył kwestie dotyczące IS, słynnego artykułu piątego traktatu NATO i Rosji. Jak oceniają goście specjalnego wydania "3 stron świata", wspomniany punkt piąty Paktu Północnoatlantyckiego został podany w swoistym opakowaniu - przypomnieniu o konieczności ponoszenia kosztów. I, jak dodaj, znamienne jest to, że o punkcie piątym mówiono w Warszawie, a nie w Brukseli.

- Donald Trump zastosował starą zasadę, która mówi, że jeśli chcesz, by cię słuchano, mów do nich o nich. Powiedział do nas o nas bardzo dużo, ale mówił też o zagrożeniu IS, że nie ugniemy się, nie otworzymy drzwi tym, którym nie chcemy ich otworzyć. Do Rosji bezpośrednio z tego placu mówił: nie destabilizujcie świata i nie wspierajcie wrogich reżimów. Z jednoczesnym otwarciem: przejdźcie na dobrą stronę mocy - komentowała na gorąco dr Ewa Kakiet-Springer. 


mid-17706281 1200.jpg
Donald Trump: stajemy ramię w ramię broniąc art. 5 NATO

Jaki charakter będzie miało zbliżające się spotkanie Trump-Putin? Jakie nawiązania dotyczące postaci Ronalda Reagana znalazły się w przemówieniu Donalda Trumpa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata - wydanie specjalne
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: dr Ewa Kakiet-Springer (Akademia Vistula), Andrzej Krajewski (były korespondent radia i telewizji w USA)
Data emisji: 6.07.2017
Godzina emisji: 12:50

gs/mk

Czytaj także

Trump w Polsce. Witold Waszczykowski: to może być początek bardzo miłej przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 09:11
- Pokazaliśmy, że Polska ma zdolności koalicyjne i mobilizacyjne wobec regionu - mówi w "Salonie politycznym Trójki" szef MSZ. 
rozwiń zwiń