X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Bastylii z prezydentem Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 18:30
Mimo że wspomnienia zamachu sprzed roku z Nicei cały czas są bardzo żywe, Francja przygotowuje się do hucznych obchodów Dnia Bastylii. Na dodatek na święto przyjedzie amerykański prezydent Donald Trump.
Audio
  • Dzień Bastylii z prezydentem Trumpem (3 strony świata/Trójka)
Jak będą wyglądały obchody Dnia Bastylii?
Jak będą wyglądały obchody Dnia Bastylii?Foto: shutterstock.com/Soze Soze

Prezydent USA Donald Trump przyleciał w czwartek rano do Paryża, gdzie z prezydentem Emmanuelem Macronem rozmawia m.in. na temat walki z terroryzmem i konfliktu syryjskiego. W piątek weźmie udział w uroczystościach związanych z Dniem Bastylii.

Na obchody święta narodowego Francji amerykański prezydent został zaproszony przez francuskiego prezydenta pod koniec czerwca. Podczas tegorocznych uroczystości zostanie upamiętniona setna rocznica przystąpienia Stanów Zjednoczonych do I wojny światowej.

- Donald Trump ma teraz skrócony kurs historii europejskiej - komentuje Teresa Figat z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej i podkreśla, że z wielu powodów dobrze się stało, iż przyjął on zaproszenie Emmanuela Macrona.

Czy 14 lipca to ważny dzień dla Francuzów? Czy prezydent Francji będzie "pośrednikiem" w rozmowach między Niemcami a USA? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Teresa Figat (Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej)
Data emisji: 13.07.2017
Godzina emisji: 16.47

PAP/mk


Czytaj także

Szczyt G20 i polityka "wielkiej czwórki"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:00
Na czas wizyty Donalda Trumpa w Europie zaplanowano liczne spotkania amerykańskiego przywódcy z głowami państw. Żadne z nich jednak nie budzi takiego zainteresowania jak to z Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła szczytów G20 odchodzi do przeszłości?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:30
- Warto porównać wystąpienia prezydenta Trumpa w Warszawie i Hamburgu. USA z pozycji lidera, państwa, które wyznaczało wspólny kierunek i było w stanie zgromadzić bardzo wiele krajów wokół wspólnych celów, obecnie za sprawą wystąpień prezydenta Trumpa, raczej Europę dzieli - ocenia Marcin Menkes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maile Donalda Trumpa Juniora. Jakie będą ich konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 18:00
- Zarzuty, które pojawiły się ze strony środowisk zbliżonych do Demokratów, że była jakaś koordynacja między administracją Trumpa i osobami z jego otoczenia a działaniami służb rosyjskich, nie miały powiązania. Tutaj ten aspekt się pojawia, dlatego ta sprawa jest taka ważna - ocenia Tomasz Smura z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń