Globalne ocieplenie - wyścig z czasem?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 19:15
- Dziś mogę potwierdzić, że wycofamy z użycia samochody na benzynę i olej napędowy - oznajmił brytyjski minister środowiska Michael Gove.
Audio
  • Ernest Zozuń o zapobieganiu skutkom globalnego ocieplenia (Trzy strony świata/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Soloviova Liudmyla

Polityk poinformował o zakazie sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi oraz z silnikami diesla. Ale spokojnie, spokojnie… Dopiero od 2040 roku! Plan dalekosiężny, ale chyba niezbędny. - Te działania są potrzebne, żeby uniknąć skutków globalnego ocieplenia, kóre mogłyby zagrozić naszej cywilizacji - mówi Wojciech Szymalski z Fundacji Instytut Na Rzecz Ekorozwoju

Z pewnością potrzeba wiele pracy, nie tylko w Wielkiej Brytanii, aby mierzyć się z problemem zmian klimatycznych. Na szczęście dostęp do ekologicznych technologii staje się coraz łatwiejszy, a ich ceny spadają.

Jakie działania podejmują politycy i biznes, by przeciwstawić się temu zagrożeniu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Wojciech Szymalski (Fundacji Instytut Na Rzecz Ekorozwoju)
Data emisji: 27.07.2017
Godzina emisji: 16.47

ml/mk

Czytaj także

Wielka Brytania: pierwszeństwo dla aut elektrycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 16:38
W pięciu brytyjskich miastach powstaną strefy czystego powietrza, w których priorytet na drodze będą miały samochody elektryczne. Rząd Wielkiej Brytanii, w związku z wyrokiem wydanym przez Sąd Najwyższy, musiał podjąć takie kroki w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. O sprawie mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Warso-Buchanan (Client Earth).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kompletna dezorientacja co do kierunku, w jakim ma zmierzać Wielka Brytania "

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 18:52
-  Theresa May nie ma tej lekkości, jaką imponował David Cameron, który miał łatwość nawiązywania kontaktu, był świetnym mówcą, dynamicznym, energicznym, wzbudzającym zaufanie w naturalny sposób. May tego nie ma. Ona dochodzi do wszystkiego ciężką pracą - mówił na antenie radiowej Trójki Agaton Koziński ("Polska The Times"). - Wielka lekcja z tych wyborów to kompletna dezorientacja co do kierunku, w jakim ma zmierzać Wielka Brytania - stwierdził dr Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna").
rozwiń zwiń