X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katastrofalne trzęsienia ziemi w Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 17:00
– Ewakuacja przebiegła całkiem sprawnie. Ludzie postępowali zgodnie z zasadami. Panika była niewielka – informuje funkcjonariuszka z centrum stolicy Meksyku.
Audio
  • Katastrofalne trzęsienia ziemi w Meksyku (Trzy strony świata/Trójka)
Trzęsienie ziemi w Meksyku, akcja ratunkowa
Trzęsienie ziemi w Meksyku, akcja ratunkowaFoto: PAP/AA/ABACA

Niestety, dyscyplina i spokój były tylko w centrum. Spokoju nie udało się zachować w innych dzielnicach i miastach. Ziemia trzęsła się z siłą ponad 7 stopni w skali Richtera. To drugie śmiertelne w skutkach trzęsienie ziemi nawiedzające Meksyk w ciągu ostatniego tygodnia.

– W Meksyku ziemia trzęsie się bardzo często, ale większość wstrząsów jest słaba i nie odczuwa się ich. Meksykanie uczeni są od dziecka, jak sobie radzić w takich sytuacjach, jest to podstawowa zasada bezpieczeństwa - mówi Katarzyna Mikulska z UW. W wyniku wielkiego trzęsienia ziemi w 1985 roku zginęło 10 tys. ludzi. Od tamtej pory w mieście Meksyk wprowadzono szereg zabezpieczeń i mechanizmów pomagających skontaktować się z najbliższymi.

Ostatnie dwa trzęsienia ziemi nie były tak tragiczne w skutkach, niemniej liczba ofiar liczona jest już w setkach. Jak radzi sobie miasto i cały stan w obliczu kataklizmu? Jak na co dzień Meksyk i jego mieszkańcy żyją ze świadomością, że coś takiego może się wydarzyć w każdej chwili? Więcej o tym w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość:
Katarzyna Mikulska (Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 20.09.2017
Godzina emisji: 16.47

ml/czaj

Czytaj także

Sierra Leone. Tragiczne w skutkach osuwiska i lawiny błota

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 17:13
– Widziałem to wszystko ze wzgórza. Fala schodziła jak tornado. Topiła wszystko – opowiadają świadkowie tragedii, która rozegrała się w poniedziałek w Sierra Leone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robi Europa, by zmniejszyć kryzys emigracyjny?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 17:00
Ograniczenie niekontrolowanego napływu emigrantów z Afryki do Europy – to problem, nad którym na specjalnym szczycie w Paryżu pochylali się szefowie rządów Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, prezydenci Czadu i Nigru oraz premier Libii. 
rozwiń zwiń