X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dymisja Ramzana Kadyrowa. Gra z Rosją czy Czeczenią?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 17:00
Czeczeński szef republiki, Ramzan Kadyrow, ogłosił, że jest skłonny podać się do dymisji. Tłumaczy to brakiem sił do wypełniania obowiązków przywódcy. Jego zdaniem w Czeczenii panuje obecnie porządek, gospodarka ma się dobrze, a na jego umiejętności, jako wojownika, nie ma już zapotrzebowania.
Audio
  • Czy dymisja Ramzana Kadyrowa to gra z Rosją, czy Czeczenią? (3 strony świata/Trójka)
Władimir Putin i Ramzan Kadyrow
Władimir Putin i Ramzan KadyrowFoto: ID1974/Shutterstock.com

Pięć lat temu, gdy zmieniono nazwę jego urzędu z prezydenta na szefa republiki, Ramzan Kadyrow mówił, że będzie pełnił swoją misję przez najbliższych kilka lat, a po naprawieniu sytuacji w Czeczenii i wyrównaniu jej gospodarki do rosyjskiej, nie będzie się ubiegał o reelekcję. Można więc powiedzieć, że w ten sposób spełnia swoją obietnicę. Sama Rosja przeznacza na rzecz Groznego specjalne sumy pieniędzy i domaga się w zamian lojalności. Tymczasem z Moskwy płyną głosy, że o żadnej dymisji nie ma mowy.


Donald Trump Jr. 17.04.2017 PAP 1200.jpg
Donald Trump Jr. i WikiLeaks. "Sukces propagandy rosyjskiej"

– Dymisja jest mało prawdopodobna. Mimo jego deklaracji, że nie jest "przyspawany" do stanowiska, pokój w samej Czeczenii i na całym Kaukazie uzależniony jest od porządku i terroru, który sam Kadyrow tam zaprowadził – mówi dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.

Jakie konsekwencje może mieć dla regionu, ale i dla Rosji dymisja Kadyrowa? Dlaczego Władimir Putin darzy go tak dużym zaufaniem? O tym w dołączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Łukasz Walewski
Gość
: dr Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich)
Data emisji: 28.11.2017
Godzina emisji: 16.46

ml/mk

Czytaj także

Niemiecki prezydent z wizytą w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 10:43
Pobyt niemieckiego polityka w Rosji jest związany ze zwróceniem kościołowi ewangelicko-luterańskiemu moskiewskiego soboru św. Piotra i Pawła z okazji 500-lecia reformacji.
rozwiń zwiń