X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Tunezja pogrąży się w chaosie?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 17:15
Tysiące ludzi na ulicach, setki w aresztach. Po siedmiu latach od początku arabskiej wiosny w Tunisie znów jest niespokojnie.
Audio
  • Czy Tunezja pogrąży się w chaosie? (3 strony świata/Trójka)
Flaga Tunezji
Flaga TunezjiFoto: Shutterstock.com

Niepokoje panują nie tylko w stolicy Tunezji. W Sidi Bu Zajd, gdzie w 2011 roku, w akcie protestu przeciwko rządzącym, młody Mohamed Bouazizi dokonał samospalenia, znów jest niespokojnie. Zamieszki przybierają na sile – nie żyje jeden z protestujących. Czy Tunezyjczycy znów protestują przeciwko gnębiącej ich władzy? Nie, tym razem przyczyną są zawrotne ceny żywności. Czy kraj, który był do niedawna symbolem arabskiej wiosny, stanie się nowym punktem zapalnym w regionie?

– Tunezja jest nietypowym krajem arabskim. Tunezyjczycy wywalczyli sobie możliwość wyrażania się i demonstrowania. Niestety, nie niesie to za sobą powodzenia społecznego ani gospodarczego. W ostatnich dwóch latach niektóre ceny wzrosły o 150 procent. Rząd boryka się z deficytem na poziomie 70 procent budżetu, dlatego podniósł ceny i podatki, co oczywiście uderzyło w ludność. Ludzie mówią wręcz, że za czasów dyktatury żyło im się lepiej – analizuje dziennikarz Mariusz Borkowski.

Czy w Tunezji dojdzie do eskalacji konfliktu? Jak sytuacja w tym państwie wpłynie na całym regionie? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Agata Kasprolewicz
Gość
Mariusz Borkowski (dziennikarz)
Data emisji: 11.01.2018
Godzina emisji: 16.46

ml/m

Czytaj także

Kto podsyca niepokoje w Iranie?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 17:00
Od kilku dni w Iranie trwają burzliwe antyrządowe protesty. Na ulice miast wyszły setki tysięcy demonstrantów. Do tłumienia zamieszek wysłano policję i Korpus Strażników Rewolucji. Niestety, są zabici i ranni. Co spowodowało tak gwałtowną reakcję obywateli?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael kontra nielegalni "infiltratorzy"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 18:00
"Możemy wziąć sprawy w swoje ręce!" – nawoływali działacze organizacji prawicowych w Tel Awiwie w 2013 roku. Chodziło o nielegalnych imigrantów z Afryki przebywających na terenie Izraela. Demonstranci domagali się wtedy usunięcia ich ze swojego kraju. Teraz ich postulaty oficjalnie wchodzą w życie.
rozwiń zwiń