Czy UE jest w stanie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 17:00
Przeinaczanie faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie unijnych krajów, blokowanie decyzji, dyskredytowanie europejskich instytucji – to według europosłów podstawowe zadania rosyjskiej propagandy.
Audio
  • Czy UE jest w stanie walczyć z rosyjską propagandą? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marian Weyo/Shutterstock.com

Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego w 2016 roku przygotowali na ten temat specjalny raport. Raport czekał, czekał, czekał i... chyba się doczekał. 17 stycznia sprawą zajmuje się Parlament Europejski.

– Jeśli spojrzymy na przykład na stację RTR Planeta, to możemy tylko pozazdrościć. Widać, że to medium, które jest w stanie wysłać kilka ekip dziennikarskich z całym wyposażeniem na drugą stronę świata, żeby relacjonować przeróżne wydarzenia. Co ważne, to nie są materiały na 2-3 minuty, a raczej na 15-20. Rosjanie słyną też z wysyłania korespondentów wojennych – komentuje Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Czy Wspólnotra jest w stanie konkurować z doskonale zorganizowaną maszyną propagandową Kremla? Jakie nakłady finansowe są potrzebne, aby skutecznie jej się przeciwstawić? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 18.01.2018
Godzina emisji: 16.46

ml/mk

Czytaj także

Wojna propagandowa w wykonaniu Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 18:15
- Propaganda Rosji i ISIS jest coraz silniejsza w Europie - ostrzegają europosłowie z Komisji Spraw Zagranicznych. W dobie szybkiego przepływu informacji propaganda to groźna broń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:00
- W wojnę informacyjną Rosja inwestuje potężne środki. Widać w produktach, które sprzedaje zarówno na rynek wewnętrzny, jak i międzynarodowy. Możemy tutaj mówić o takich kanałach jak Russia Today, którego materiały są robione w sposób techniczne bardzo dobry i wiarygodny - przyznaje Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń