X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest rola Rosji w konflikcie syryjskim?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 17:35
"Rola Rosji nie jest jednoznaczna. Zrobili wiele złego. Mają na koncie naloty i operacje wojskowe, w których ginęli cywile. Ale bez Rosji nie ma rozwiązania problemu Syrii" – jasno stwierdza syryjski dysydent Haytham Manna.
Audio
  • Jaka jest rola Rosji w konflikcie syryjskim? (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Tomas Stehlik

Rosjanie, zdając sobie także z tego sprawę, organizują w Soczi rozmowy pokojowe nt. Syrii. I choć długa jest lista delegatów na te rozmowy, to także długa jest lista nieobecnych. Czy Rosja  jest dziś głównym graczem w tym konflikcie?

– Rosyjskie zaangażowanie w Syrii jest czysto instrumentalne. Chodzi im o to, żeby pokazać Stanom Zjednoczonym, że nie mogą swobodnie ingerować w wewnętrzne sprawy państw na Bliskim Wschodzie – mówi Witold Rodkiewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Ekspert dodaje również, że stanowisko USA jest w tej sprawie kluczowe. – Okazało się, że administracja Donalda Trumpa nie zamierza się wycofać po zajęciu terytorium Państwa Islamskiego. Amerykanie szykują się na coś, co przypomina początek zimnej wojny.

Jaka będzie przyszłość Syrii? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Witold Rodkiewicz (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 30.01.2018
Godzina emisji: 16.47

kw/mk

Czytaj także

Zamknięte Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:08
"To coś przedziwnego. Przyjechać do Nowego Jorku i nie móc dostać się do Statui Wolności" – narzekali w poniedziałek turyści. Ale wczoraj zamknięty był nie tylko ten monument.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecko-macedoński spór o historię

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 10:08
Macedonia – ta nazwa jest kością niezgody w trwającym od blisko 30 lat konflikcie między Grecją a państwem, które sąsiaduje z nią na północy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie zamieszanie w czeskiej polityce. Co czeka naszych południowych sąsiadów?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 19:00
"Ech jo…" – powiedziałby rysunkowy krecik. Miloš Zeman przyjął właśnie dymisję czeskiego rządu premiera Babiša, a do tego niepewny jest wynik wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń