X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto tak naprawdę rządzi w Peru?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 17:00
Pablo Kuczyński miał przyjmować pieniądze od brazylijskiego potentata budowlanego. Miał kupować głosy w swojej sprawie. Czy to koniec politycznej kariery mającego polskie korzenie polityka? 
Audio
  • Kryzys polityczny w Peru (3 strony świata/Trójka)
Pablo Kuczyński
Pablo KuczyńskiFoto: PAP/EPA/Ernesto Arias

– Pod moim adresem kierowane są oskarżenia dotyczące rzeczy, których nie zrobiłem. W związku z pogłębianiem się kryzysu w państwie, myślę, że najlepsze, co mogę zrobić, to złożyć rezygnację ze stanowiska prezydenta – zakomunikował w środę peruwiański prezydent Pablo Kuczyński.

Nie jest on pierwszym i najprawdopodobniej nie ostatnim politykiem oskarżanym o korupcję. Zatem pytanie jest oczywiste: kto tak naprawdę rządzi w Peru?

– W Peru prezydent to ważne stanowisko. Podlega mu cała rada ministrów, on ustala kierunki rozwojowe kraju. Sam Kuczyński jest ekonomistą i obiecywał obywatelom ściągnięcie kapitału z USA, walkę z korupcją i bandytyzmem. Peru samo w sobie nie jest wysoko na liście skorumpowanych państw latynoamerykańskich. Niemniej jest to znakomity przykład kraju, w którym doskonale działają mechanizmy demokratyczne. Peruwiańczycy pokazali, że jeżeli prezydent będzie prowadził nielegalne interesy, to może zostać nie tylko odsunięty, ale i skazany przez sąd – mówi Lech Miodek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście
: Lech Miodek (Uniwesytet Warszawski)
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji: 16.47

ml/mk

Czytaj także

Czy w trakcie wyborów w Rosji doszło do nadużyć?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 17:00
Nie mówi się już o nim prezydent, a nazywa się go liderem narodu. Zdobył 76,6 procent głosów, choć może trochę mniej, bo oficjalne wyniki podważają ci, którzy uważnie obserwowali głosowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego dowodzi afera Cambridge Analytica?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 17:00
"Witamy na Facebooku, w największej na świecie społeczności. Skontaktujemy cię z twoimi przyjaciółmi i pozwolimy ci poznać nowych" – zachęca reklamówka społecznościowego portalu.
rozwiń zwiń