X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy w Armenii dojdzie do politycznego trzęsienia ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 17:14
"Ormiański naród rozpoczyna aksamitną rewolucję przeciw korupcji i niesprawiedliwemu politycznemu systemowi. A Serż Sarkisjan jest symbolem tego wszystkiego w Armenii" – wykrzykują do zagranicznych korespondentów manifestanci w Erywaniu.
Audio
  • Czas na zmiany w Armenii? (3 strony świata/Trójka)
Erywań, 23.04.2018 r. Ludzie celebrujący dymisję premiera Armenii Serża Sarkisjana
Erywań, 23.04.2018 r. Ludzie celebrujący dymisję premiera Armenii Serża SarkisjanaFoto: PAP/EPA/HAYK BAGHDASARYAN

Wczoraj Serż Sarkisjan, który wcześniej był prezydentem, a teraz – po dwóch kadencjach – miał zostać premierem, złożył – pod naporem trwających od kilkunastu dni manifestacji rezygnację. Czy oznacza to także zmianę rządzącej elity, która utrzymała się w Armenii od upadku Związku Radzieckiego?

– Sarkisjanowi prawie się udało. W zeszłym roku jego partia wygrała pewnie wybory i wydawało się, że po wygaśnięciu jego kadencji prezydenckiej i wybraniu go przez parlament na premiera sprawa jest załatwiona. Przed Armenią stoi obecnie wielkie pytanie. Częściowo jest to zmiana większa niż tylko odejście Serża Sarkisjana. To też upadek tzw. klanu karabachskiego, który rządził od upadku ZSRR. Jednak czy dojdzie do całkowitej zmiany władzy? To zależy od tego, jak zachowa się ulica – zwraca uwagę Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Wojciech Górecki (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 24.04.2018
Godzina emisji: 16.44

ml/mk

Czytaj także

Kto tak naprawdę rządzi w Peru?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 17:00
Pablo Kuczyński miał przyjmować pieniądze od brazylijskiego potentata budowlanego. Miał kupować głosy w swojej sprawie. Czy to koniec politycznej kariery mającego polskie korzenie polityka? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co szykuje na wybory Viktor Orbán?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 17:00
– Wystarczy jedna zła decyzja i Budapeszt może być nie do poznania – mówił Wiktor Orbán na uroczystości otwarcia kampusu Narodowego Uniwersytetu Administracji Publicznej. – Węgry staną się krajem emigracyjnym – wyjaśniał dalej. To naczelne wyborcze hasło Fideszu.
rozwiń zwiń