Czy znajdą się pieniądze i nadzieja dla Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 17:00
– Chcemy dać nadzieję i pozytywną energię ludziom, którzy są umęczeni trwającym od siedmiu lat rozlewem krwi, życiem w nieludzkich warunkach poza swoim krajem, trwającymi od siedmiu lat negocjacjami bez rezultatu – mówi organizator europejskiej trasy koncertów "Syria's got talent".
Audio
  • Zabrać terrorystom, dać potrzebującym (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jeyeonwon/Pixabay

Nadzieja to rzecz ważna, ale ważne są też pieniądze. Jednym trzeba dać, innym trzeba zabrać. Nad tym, jak dać, debatowała zebrana w Brukseli międzynarodowa konferencja darczyńców. A nad tym, jak zabrać, paryska konferencja pod hasłem "No Money for Terror". O nadziei i pieniądzach porozmawialiśmy z Katarzyną Górak-Sosnowską ze Szkoły Głównej Handlowej.

Które ze strumieni finansowania terroryzmu należałoby przycinać w pierwszej kolejności? Czy w ogóle można takie wskazać? – Zapytałabym raczej, komu należy przycinać? Myślę, że niezależnie od tego, kto finansuje, warto się zastanowić, co my z terroryzmem robimy? Głównie koncentrujemy się na jego skutkach, tzn. sprawdzamy, czy ktoś gdzieś podejmuje jakiś zamach i ewentualnie potem mierzymy się z konsekwencjami. Chyba mało badamy i rozumiemy terroryzm – podkreślała rozmówczyni Ernesta Zozunia.

3 miliardy udało się zebrać na międzynarodowej konferencji darczyńców. Wydaje się, że nie jest to dużo pieniędzy. – Cieszymy się jednak, że cały czas coś się zbiera. Tak często słyszymy, że w Syrii coś się dzieje, że w bardzo dużym stopniu się znieczuliliśmy – dodała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Katarzyna Górak-Sosnowska (Szkoła Główna Handlowa, Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej)
Data emisji: 26.04.2018
Godzina emisji: 16.45

abi/ml

Czytaj także

Jakie będą następstwa spotkania Trumpa z Macronem?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 17:00
Czy prezydent Emmanuel Macron poleciał do Waszyngtonu, by poskromić prezydenta Donalda Trumpa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:30
Nowoczesna składa projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak podkreślają politycy tej partii, chcą oni, by Polki i Polacy żyjący bez ślubu mogli czuć się bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to wstyd być bitą żoną?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:30
Milion kobiet każdego roku jest bitych i poniżanych przez własnego partnera. A tylko 90 tysięcy ma odwagę zgłosić ten fakt na policję.
rozwiń zwiń