X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy znajdą się pieniądze i nadzieja dla Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 17:00
– Chcemy dać nadzieję i pozytywną energię ludziom, którzy są umęczeni trwającym od siedmiu lat rozlewem krwi, życiem w nieludzkich warunkach poza swoim krajem, trwającymi od siedmiu lat negocjacjami bez rezultatu – mówi organizator europejskiej trasy koncertów "Syria's got talent".
Audio
  • Zabrać terrorystom, dać potrzebującym (3 strony świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jeyeonwon/Pixabay

Nadzieja to rzecz ważna, ale ważne są też pieniądze. Jednym trzeba dać, innym trzeba zabrać. Nad tym, jak dać, debatowała zebrana w Brukseli międzynarodowa konferencja darczyńców. A nad tym, jak zabrać, paryska konferencja pod hasłem "No Money for Terror". O nadziei i pieniądzach porozmawialiśmy z Katarzyną Górak-Sosnowską ze Szkoły Głównej Handlowej.

Które ze strumieni finansowania terroryzmu należałoby przycinać w pierwszej kolejności? Czy w ogóle można takie wskazać? – Zapytałabym raczej, komu należy przycinać? Myślę, że niezależnie od tego, kto finansuje, warto się zastanowić, co my z terroryzmem robimy? Głównie koncentrujemy się na jego skutkach, tzn. sprawdzamy, czy ktoś gdzieś podejmuje jakiś zamach i ewentualnie potem mierzymy się z konsekwencjami. Chyba mało badamy i rozumiemy terroryzm – podkreślała rozmówczyni Ernesta Zozunia.

3 miliardy udało się zebrać na międzynarodowej konferencji darczyńców. Wydaje się, że nie jest to dużo pieniędzy. – Cieszymy się jednak, że cały czas coś się zbiera. Tak często słyszymy, że w Syrii coś się dzieje, że w bardzo dużym stopniu się znieczuliliśmy – dodała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Katarzyna Górak-Sosnowska (Szkoła Główna Handlowa, Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej)
Data emisji: 26.04.2018
Godzina emisji: 16.45

abi/ml

Czytaj także

Jakie będą następstwa spotkania Trumpa z Macronem?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 17:00
Czy prezydent Emmanuel Macron poleciał do Waszyngtonu, by poskromić prezydenta Donalda Trumpa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy gotowi do dyskusji o związkach partnerskich?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:30
Nowoczesna składa projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak podkreślają politycy tej partii, chcą oni, by Polki i Polacy żyjący bez ślubu mogli czuć się bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to wstyd być bitą żoną?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:30
Milion kobiet każdego roku jest bitych i poniżanych przez własnego partnera. A tylko 90 tysięcy ma odwagę zgłosić ten fakt na policję.
rozwiń zwiń