X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To początek nowej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 16:39
- Patrząc na wszystkie kraje Afryki Północnej, i te w których panuje jeszcze względny spokój, i te, w których mamy już do czynienia z wielkimi rozruchami, obserwujemy etap początku budowy nowoczesnych społeczeństw - mówił prof. Jan Milewski, afrykanista.
Audio

Zdaniem prof. Jana Milewskiego, historyka, politologa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Uniwersytetu Warszawskiego etap ten składa się z dwóch obszarów działań: budowania nowoczesnych instytucji państwa, pozwalających na demokratyzację systemu i  tworzenia instytucji gospodarczych, pozwalających na rozwijanie i funkcjonowanie gospodarki rynkowej.

Historyk przypomniał postać Gamala Abdela Nasera, pierwszego człowiek który po II wojnie światowej tworzył koncepcję nowoczesnych państw arabskich, zwłaszcza Egiptu. Konspiracyjny Ruch Wolnych Oficerów, wymierzony przeciw monarchii i Brytyjczykom, wyrósł wokół jego osoby latach 50. XX wieku i tworzył pozytywny program nowoczesnego państwa egipskiego.

25 lutego 1954 roku Naser został premierem. - Cokolwiek byśmy powiedzieli o Egipcie za czasu reżimu Nasera, to jednak poziom życia ludności podniósł się wyraźnie. Pierwsze 20-lecie rządów wojskowych w Egipcie przyniosło dość znaczny sukces, później niestety ten system zaczął się przeradzać w bardziej opresyjny - tłumaczył prof. Jan Milewski.

Dlaczego ten system zaczął się wyczerpywać i musiało dojść do jego upadku? Odpowiedź na te pytanie znajdą Państwo w audycji. Aby jej wysłuchać wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce powyżej.

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w poniedziałki i środy o 16.45.

(pg)

Czytaj także

Arabskie przebudzenie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2011 15:11
Wojciech Cegielski (znawca tematyki arabskiej): Ludzie wyszli na ulice z powodu kryzysu gospodarczego, postulaty demokratyzacji są wtórne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Libijscy dyplomaci ustępują: w USA, Francji, przy ONZ. W Polsce też?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 15:00
Ambasador Libii w USA w ramach protestu przeciw polityce reżimu podał się do dymisji. Al Jazeera podała, że na taki sam ruch zdecydował się ambasador w Polsce. Ambasada zaprzecza.
rozwiń zwiń