X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czechy: prezydent bez poparcia?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 17:00
- Milosz Zeman próbuje sprostać oczekiwaniom skierowanym właściwie nie do niego, ale przeciw rządowi. Zapowiada więc walkę z korupcją, problem jednak w tym, że nie ma realnego poparcia w parlamencie - komentuje Dariusz Kałan z PISM.
Audio
  • "Trzy strony świata" po czeskich wyborach prezydenckich
Milosz Zeman w sztabie wyborczym, z córką Kateriną
Milosz Zeman w sztabie wyborczym, z córką Kateriną Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER

W pierwszych powszechnych wyborach prezydenckich Czesi wybrali nową głowę państwa. Milosza Zemana poparło blisko 55 proc. obywateli, a wybór ten spotkał się z zadowoleniem urzędującej głowy państwa Vaclav Klaus.

- Na pierwszy rzut oka to może wydać się paradoksalne: Klaus - konserwatywny liberał, Zeman - socjaldemokrata, gdzie tu więc szansa na wspólny język? Wydaje się jednak, że ci politycy kontynuują umowę opozycyjną zawartą w 1998 roku przeciw Vaclavowi Havlowi - wyjaśnia Dariusz Kałan z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Zdaniem eksperta Czesi szukali kogoś, kto przeciwstawi będzie potrafił pokazać się jako ktoś nowy, niezwiązany z aktualnym życiem politycznym. - Milosz Zeman, choć kiedyś był premierem, od wielu lat w bieżącej polityce nie uczestniczy. Przed wyborami zyskał na zapowiedzi rozpisania wcześniejszych wyborów parlamentarnych i walki z korupcją, ale bez wsparcia partii mu się to nie uda - dodaje w rozmowie z Ernestem Zozuniem.

 

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata" .

Jakie kompetencje ma prezydent Czech? Kto go poprze, jeśli jego własna partia znajduje się poza parlamentem? Jaki będzie stosunem Zemana do Unii Europejskiej? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: Czechy Unia Europejska POLSKA

Czytaj także

Milosz Zeman prezydentem. Czechy czekają zmiany

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 20:24
Przyrzekam, że jako prezydent wybrany w powszechnym głosowaniu, będę głosem wszystkich obywateli - oświadczył prezydent elekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Zwycięstwo Zemana to rewolucja w polityce zagranicznej”

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 20:14
To wielka rewolucja. Milosz Zeman jest kandydatem proeuropejskim, będzie się starał współpracować z wielkimi państwami Europy Zachodniej – twierdzi czeski komentator, Petr Kambersky.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent zaprosił Milosza Zemana do Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 19:00
Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie telefonicznej pogratulował Miloszowi Zemanowi wygranej. Rozmawiano też o relacjach dwustronnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zeman dla Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 20:19
Prezydent elekt Milosz Zeman w rozmowie korespondentem Polskiego Radia podziękował za gratulacje od polskiego prezydenta. Mówił też o kanale Odra-Dunaj.
rozwiń zwiń