X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tornado w Oklahoma City. Życie w cieniu żywiołów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 12:48
- Przy każdej szkole i każdym budynku publicznym powinno być bezpieczne pomieszczenie o wzmocnionych ścianach, gdzie mogą się schronić okoliczni mieszkańcy i przeczekać uderzenie żywiołu - przypomina profesor Zbigniew Lewicki.
Audio
  • Tornado w Oklahoma City. Życie w cieniu żywiołów (Trzy strony świata/Trójka)
Jackie Van Houghton (R) i Russell Black (L) przeszukują ruiny domu jej siostry w poszukiwaniu ocalałych rzeczy
Jackie Van Houghton (R) i Russell Black (L) przeszukują ruiny domu jej siostry w poszukiwaniu ocalałych rzeczy Foto: PAP/EPA/TANNEN MAURY

W szkole w Moore, 16 km od Oklahoma City, która się zawaliła, nie było takiego pomieszczenie, to dlatego budynek zawalił się jak domek z kart przygniatając dzieci. Jak dodaje gość Ernesta Zozunia dzięki dobrze działającemu systemowi ostrzegania większość mieszkańców zdołała się ukryć przed uderzeniem tornada. Ostrzeżenie padano 16 minut przed uderzeniem żywiołu.  Zazwyczaj jest to 6 do 10 minut.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Amerykanie nauczyli się żyć z tornadami, Japończycy nauczyli się żyć z trzęsieniami ziemi. Do pewnego stopnia można się przygotować. Większość Amerykanów ma polisy pozwalające im odbudować dom. - W Polsce prawie co roku mamy powódź na Dolnym Śląsku, która co roku nas zaskakuje. A nie pytamy jak żyć w tym regionie - mówi profesor Zbigniew Lewicki.

Zapytany czy dramatyczne skutki tornado sprawią, że Amerykanie zapomną o problemach Baracka Obamy i skandalach w Białym Domu gość "Trzech stron świata" zaprzeczył. Jego zdaniem błędy wynikają ze zmęczenia amerykańskeigo prezydenta, a także…

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Audycji "Trzy strony świata" można słuchać w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45.

Zobacz więcej na temat: Oklahoma

Czytaj także

Obama: wciąż nie znamy liczby ofiar tornada

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 23:05
- Dziesiątki osób straciły życie a wśród ofiar są małe dzieci. Nasze modlitwy są dziś z mieszkańcami Oklahomy - mówił amerykański prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tornado w Oklahoma City: 16 minut na ucieczkę

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 19:40
- Mieszkańcy stanów Kansas, Oklahoma, czy Iowa, wiedzieli wcześniej, że nadchodzą tornada. To ostatnie, najtragiczniejsze, zostało zaobserwowane 16 minut przed uderzeniem w przedmieścia Oklahoma City. Tylko tyle czasu mieli mieszkańcy na ukrycie się – relacjonował z USA Marek Wałkuski.
rozwiń zwiń