X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Amerykanie osiąganą kompromis ws. budżetu federalnego?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 20:18
– Mam nadzieję, że w Kongresie znajdą się głosy pozwalające przezwyciężyć wszystko i nawet otworzyć jutro agendy rządowe – taką nadzieje wyraził amerykański prezydent Barack Obama. Czy Demokraci porozumieją się z Republikanami?
Audio
  • Czy Amerykanie osiąganą kompromis ws. budżetu federalnego? (3 strony świata/Trójka)
Kapitol
KapitolFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

O możliwych scenariuszach i potencjalnych skutkach braku kompromisu w audycji "3 strony świata" mówił Jan Misiuna ze Szkoły Głównej Handlowej, który stwierdził, że nie wszyscy politycy torpedują porozumienie.

- Dość niewielka grupa osób trzyma w szachu kierownictwo Izby Reprezentantów i w gruncie rzeczy całą Amerykę. Ludzie, którzy blokuj uchwalenie budżetu, podchodzą do tego skrajnie ideologicznie. Dla nich jest to narzędzie do tego, by cofnąć ustawę o reformie ubezpieczeń zdrowotnych i wprowadzić modeli ideologiczny państwa, bardzo libertariański, który dla większości osób jest nie do zaakceptowania - przekonywał rozmówca Ernesta Zozunia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata" .

Audycja "Trzy strony świata" na antenie w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.45.