Parę słów o fitnessie senioralnym online

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:45
Niezależnie od tego, czy trwa kwarantanna, czy też nie, seniorzy powinni dbać o swoją aktywność fizyczną. Ale jak to zrobić bez możliwości marszu czy chociaż zwykłego spacerowania po okolicy?
Audio
  • Gimnastyka dla seniorów w domowym zaciszu (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/goodluz

Z pomocą, jak i w wielu innych dziedzinach życia, przychodzi Internet, gdzie można znaleźć wiele programów ćwiczeń opracowanych specjalnie z myślą o osobach starszych. Jeden z nich proponuje Beata Borucka, w mediach społecznościowych znana jako założyciela internetowej społeczności "Mądre Babcie".

– Codziennie o 9.00 rano na fanpage'u Mądra Babcia mamy zajęcia fitness dla babć z trenerem, który jest specjalistą od fitnessu senioralnego. Są to ćwiczenia dostosowane do wydolności praktycznie każdej osoby. Codziennie rano są przygotowane programy ćwiczeń, które rozwijają poszczególne partie mięśni. Jest rytmiczna muzyka, mamy chwile przerwy, odpoczynki, rozluźnienia. Przede wszystkim trzeba mieć chęć ćwiczenia razem – opowiada Beata Borucka.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Beata Borucka (twórczyni facebookowej grupy "Mądre Babcie")
Data emisji: 16.04.2020
Godzina emisji: 12.36

kr


Czytaj także

Babcing, czyli seniorki aktywne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 06:45
– Chciałabym być taką zwykłą babcią, do której można przyjść, wypłakać się, przytulić. Ale Internet jest w tej chwili na czasie i wymiana doświadczeń jest dla nas bardzo ważna – mówi Małgorzata Mika, członkini facebookowej grupy "Mądre Babcie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne zakupy dla osób starszych. Na co warto zwracać uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 12:49
Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, jeżeli osoba po 65. roku życia ma potrzebę wyjścia z domu do sklepu spożywczego, drogerii czy apteki, najlepiej by robiła to pomiędzy godziną 10.00 a godziną 12.00, ponieważ wtedy do takich miejsc mają być wpuszczani tylko seniorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 12:39
Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 
rozwiń zwiń