Joanna Longić z projektu Tęskno: umiem też krzyczeć

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 19:00
– Muzyka czasem mi się śni. Słyszę nuty, dźwięki, ale nie umiem ich odtworzyć. Jestem natomiast w stanie powrócić do uczuć, które mi wtedy towarzyszyły – wyznaje Joanna Longić, autorka projektu Tęskno.
Audio
  • Joanna Longić o nowej płycie Tęskno (Popołudnie z Trójką w domu)
Joanna Longić
Joanna LongićFoto: mat. promocyjne

17 kwietnia ukazała się nowa płyta projektu Joanny Longić, zatytułowana po prostu "Tęskno".

– Mój głos się zmienia i słychać to na płycie. Czasem jest to szept, czasem wręcz krzyk. Tak samo w życiu codziennym, potrafię być bardzo wesoła, a potem nagle staję się ponura – mówi rozmówczyni Piotra Stelmacha.

– Ta płyta to ja. Dałam sobie wolność, by podążać za impulsami i swoimi zachciankami. Chciałam totalnie się otworzyć, spróbować wielu rzeczy i zobaczyć, jaki będzie tego efekt – stwierdza Joanna Longić.

Tęskno zadebiutowało w 2018 r. doskonale przyjętym albumem "Mi", który otrzymał nominację do Fryderyka. Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość: Joanna Longić (Tęskno)
Data emisji: 25.04.2020
Godzina emisji: 18.42

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

Mick Hucknall: komunikowanie się przez muzykę to największa radość tej profesji

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 16:06
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zaprosiliśmy na specjalne, dwugodzinne wydanie audycji "W tonacji Trójki", której bohaterem była grupa Simply Red.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marc Almond gościem specjalnym festiwalu Soundedit!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 15:00
– Marc Almond był już naszym gościem siedem lat temu. Ostatnio zrobiliśmy mały plebiscyt i okazało się, że wiele osób chciałoby go zobaczyć jeszcze raz – mówi Maciej Werk, dyrektor międzynarodowego festiwalu producentów muzycznych Soundedit w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karaś/Rogucki: chcieliśmy stworzyć dla siebie muzyczny azyl

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:08
Grupy Coma i The Dumplings zawiesiły działalność, ale Piotr Rogucki i Jakub Karaś nie zwalniają tempa. 14 lutego ukazał się ich wspólny album "Ostatni bastion romantyzmu".
rozwiń zwiń