Edyta Bartosiewicz: już nie wrócę do grania z lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 17:40
– Od zawsze miałam wrażenie, że była to dla mnie przełomowa płyta, nie tylko jako dla artysty, ale także jako dla człowieka. Coś nowego się zrealizowało, została obrana nowa droga, zupełnie świeża. Tamta era została już zakończona – mówiła Edyta Bartosiewicz o swoim nowym krążku pt. "Ten moment".
Audio
  • Edyta Bartosiewicz o kulisach powstawania albumu "Ten moment" (Popołudnie z Trójką w domu)
Edyta Bartosiewicz
Edyta Bartosiewicz Foto: Wojciech Kusiński/PR

Artystka, tworząc dziewięć utworów, które znalazły się na płycie, zdecydowała się na odważną eksplorację przestrzeni muzycznych, nawiązując tym samym do początków swojej działalności, chociażby z zespołem Holloee Poloy. W tej wyprawie towarzyszył jej znany tandem producencki, Bodek Pezda i Sławomir "Dżabi" Leniart – dawniej muzycy Agressivy 69, a obecnie duet Heart & Soul.

– Dostali ode mnie demo, które zarejestrowałam rok wcześniej, jeszcze z moim ówczesnym zespołem. Wykorzystali niektóre elementy jak partie bębnów, basu, klawiszy. Dużo z tego demo zostało, oni je podrasowali. Dodali swoje brzmienia, swoje partie i z "przywiędłych" dla mnie demówek uczynili coś, co nadało jeszcze większej grozy moim tekstom. Mastering jest dosyć ''jasny'', nowoczesny, tak jak robi się to teraz. O to chodziło – opowiadała Edyta Bartosiewicz.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Popołudnie z Trójką w domu" z 16 maja 2020 --->

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Popołudnie z Trójką w domu" z 16 maja 2020 --->

Tu można posłuchać trzeciej godziny audycji "Popołudnie z Trójką w domu" z 16 maja 2020 --->

Tu można posłuchać czwartej godziny audycji "Popołudnie z Trójką w domu" z 16 maja 2020 --->

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość: Edyta Bartosiewicz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producent muzyczny)
Data emisji: 16.05.2020
Godzina emisji: 17.23

kr/mat. prasowe

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: potrzebujemy solidnych fundamentów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 14:49
– Żyjemy w ciekawych czasach, choć trudnych. Jesteśmy świadkami potężnych transformacji i przewartościowań i to skłania mnie do refleksji nad własnym życiem. Myślę, że przesłanie tych czasów polega na tym, że wszystko, co było zbudowane na glinianych łapach, musi runąć. Potrzebujemy solidnych fundamentów i o tym jest "Ten moment" – mówi artystka, zapowiadając płytę, która ukaże się 8 maja. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Longić z projektu Tęskno: umiem też krzyczeć

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 19:00
– Muzyka czasem mi się śni. Słyszę nuty, dźwięki, ale nie umiem ich odtworzyć. Jestem natomiast w stanie powrócić do uczuć, które mi wtedy towarzyszyły – wyznaje Joanna Longić, autorka projektu Tęskno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kortez: nic nie dzieje się bez powodu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 18:00
Kortez – jeden z najpopularniejszych wykonawców wśród Trójkowych słuchaczy – ostatni raz pojawił się na rozmowie przy naszym mikrofonie kilka miesięcy temu. Co zmieniło się u niego w tym czasie?
rozwiń zwiń