X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Z najwyższej półki" w Wielkanoc: między innymi o jedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 18:00
Tuż po świętach ukaże się nowa książka Doroty Masłowskiej. "Więcej niż możesz zjeść" to zbiór felietonów parakulinarnych. Jak i gdzie jemy? Co mówi o nas to, co jemy? W audycji sięgnęliśmy także po wznowienie świetnego reportażu sprzed lat. To "Kampucza, godzina zero" Zbigniewa Domarańczyka.
Audio
  • Michał Nogaś rozmawia z Dorotą Masłowską o książce "Więcej niż możesz zjeść" oraz z prof. Piotrem Ostaszewskim o wznowionym wydaniu reportażu Zbigniewa Domarańczyka "Kampucza, godzina zero" (Z najwyższej półki/Trójka)
Dorota Masłowska wydaje kolejną książkę. Tym razem... kulinarną
Dorota Masłowska wydaje kolejną książkę. Tym razem... kulinarną!Foto: Kobas Laksa

Foto:
Foto: mat. promocyjne

Przez dwa lata Dorota Masłowska pisała felietony o... jedzeniu. Takie przynajmniej było założenie, choć jak sama pisze na okładce właśnie ukazującej się książki:

"Wszyscy wiedzą, że piszę książki, że nagrywam płyty, ale mało kto domyśla się, że w wolnym czasie również trochę jem. O tym nieujawnionym dotąd fakcie pisałam do magazynu Zwierciadło felietony; (…) prowadziłam tam rodzaj rubryki spożywczej, w której z właściwą sobie swadą opisywałam jedzone jedzenie".

Teraz wszystkie te, napisane wówczas (wrzesień 2011-wrzesień 2013) zebrano w jednym tomie "Więcej niż możesz zjeść". Czyta się je znakomicie, książka to kolejna - nomen omen - uczta dla miłośników laureatki NIKE, autorki między innymi "Pawia królowej". O czym pisze Masłowska? Na przykład o lokalnym, osiedlowym sushi, o wczasach all inclusive, o dawnym i dzisiejszym jedzeniu dla dzieci, o społeczeństwie, które kocha grilla i daje się nabierać na drogie produkty żywieniowe serwowane na głównych ulicach polskich kurortów.

A całości dopełniają świetne ilustracje Macieja Sieńczyka.

Dorota Masłowska była gościem świątecznego wydania "Z najwyższej półki".

Foto:
Foto: mat. promocyjne

Sięgnęliśmy też po wznowiony - z Trójkowym Znakiem Jakości - bardzo ważny, przejmujący, przerażający (!) reportaż Zbigniewa Domarańczyka "Kampucza, godzina zero". Polski dziennikarz - z wizą nr 1 - wjechał do Kambodży (Kampuczy) tuż po obaleniu reżimu Pol Pota i Czerwonych Khmerów. To, co zobaczył, historie, które usłyszał, przeszło najśmielsze oczekiwania...

O książce rozmawialiśmy z autorem posłowia i wybitnym znawcą historii Kambodży - profesorem Piotrem Ostaszewskim.

Polecam profil na FB! Działa bez przerwy, także między kolejnymi wydaniami audycji. Wystarczy wejść na www.facebook.com/znajwyzszejpolki

ksiazki@polskieradio.pl

 

 

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki

Autor: Michał Nogaś

Goście: Dorota Masłowska, prof. Piotr Ostaszewski

Data emisji: 5.04.2015

Godzina emisji: 21.05

mk