Musical "Once" powrócił na deski teatru Roma! Rozmowa z Moniką Rygasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 12:23
– Byliśmy bardzo szczęśliwi, gdy dostaliśmy informację o tym, że w końcu wracamy i przede wszystkim jesteśmy wdzięczni, że możemy grać – mówiła w audycji "Byle do 13" aktorka Muzycznego Roma Monika Rygasiewicz, wcielająca się w rolę Dziewczyny w kultowym już musicalu "Once", który 26 czerwca powrócił po przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń w związku z pandemią.
Monika Rygasiewicz i Mariusz Totoszko w musicalu Once
Monika Rygasiewicz i Mariusz Totoszko w musicalu "Once"Foto: teatrroma.pl

Posłuchaj
03:50 Byle_do_13_Monika Rygasiewicz.mp3 Gwiazda musicalu "Once" o powrocie na deski teatru Roma (Byle do 13/Trójka)

 

Ze względu na potrzebę zachowania odpowiedniej odległości spektakl wyjątkowo odbył się na dużej scenie. Ponadto, każdy widz przed wejściem do teatru musi poddać się pomiarowi temperatury i zdezynfekować ręce – Na początku podeszliśmy do sprawy bardzo sceptycznie. Obawialiśmy się, jak tak kameralny i intymny musical sprawdzi się na dużej scenie, ponieważ zawsze był na scenie kameralnej. Kiedy zagraliśmy po raz pierwszy, byliśmy zupełnie spokojni. Byliśmy tak podekscytowani, że możemy wrócić na scenę, że tą energią zaraziliśmy widzów – mówiła artystka. 

ROMA od NOVA - zapraszamy na musical "Once"/TeatrMuzycznyRoma

"Once" to historia miłosna o spotkaniu dwójki ludzi, których największą pasją jest muzyka. Jest to też musical o samotności w wielkim mieście, o marzeniach i zupełnie przypadkowych sytuacjach, dzięki którym możemy te marzenia spełniać. Jest to wyjątkowy musical, ponieważ rzadko kiedy możemy spotkać się na scenie z muzykami, którzy wcielają się role i aktorami grającymi na instrumentach – opowiada Monika Rygasiewicz.

"Once" można ponownie oglądać na deskach Teatru Muzycznego Roma od 26 czerwca  Foto: mat. promocyjne "Once" można ponownie oglądać na deskach Teatru Muzycznego Roma od 26 czerwca Foto: mat. promocyjne

"Once" to amerykański musical z roku 2011 stworzony na podstawie filmu Johna Carneya z roku 2007 pod tym samym tytułem. Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA jak i w innych krajach – zostało nagrodzone m.in. ośmioma najbardziej prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka "Falling Slowly" (w polskim przekładzie "Krok za krokiem") otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).

W Teatrze Muzycznym Roma w rolę Dziewczyny wcielają się Monika Rygasiewicz, Marta Masza Wągrocka i Natalia Krakowiak. W roli Faceta możemy oglądać Mariusza Totoszko, Adama Krylika oraz Pawła Mielewczyka.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta Myszkowska i Marcin Cichoński
Gość:
 Monika Rygasiewicz (aktorka Teatru Muzycznego Roma, odtwórczyni jednej w głównych ról w musicalu "Once")
Data emisji: 1.07.2020
Godziny emisji: 12.14

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Współzałożyciel wytwórni Kayax: chcemy móc grać

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 11:20
– Chcemy wrócić do pracy, zwrócić uwagę na trudną sytuację całej branży i to nie tylko artystów, których znamy i uwielbiamy, tylko całych wielkich rodzin, które przy tych koncertach pracują – mówił Tomasz Tomik Grewiński, manager i współzałożyciel wytwórni Kayax, komentując udział w akcji Otwieramy Koncerty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żonglerka, czyli medytacja nieco inaczej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:45
Miłosz Bałdyga żonglerką zajmuje się od ośmiu lat. Na prowadzonych przez siebie warsztatach pokazuje, że ten rodzaj aktywności nie jest tylko cyrkową sztuczką, ale i sposobem na relaks, rozwijanie swojego mózgu i pokonanie słabości. –Kiedy już opanujemy podstawowe tricki, jest to jak stan medytacji. Skupiamy się w stu procentach na tym, co robimy i nie myślimy o niczym innym – mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hamilton" – rapowana historia USA ze współczesnej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 10:55
Jak to jest, że piosenki z "Hamiltona" już śpiewa cały świat, skoro zobaczyć go mogli nieliczni? Na te pytania odpowiedziała Magdalena Adamus, autorka bloga "Catus Geekus" oraz współautorka podcastu "Czytu czytu".
rozwiń zwiń