Elektroniczne noir w wydaniu Baascha

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 11:20
Baasch, czyli Bartosz Schmidt to jeden z najciekawszych producentów polskiej sceny elektronicznej. W Trójce premierowo zaprezentował swoje nowe nagranie "Cienie" z nadchodzącego albumu "Noc". – To tytuł, który oddaje to, co będzie można usłyszeć na płycie. Kawałek "Cienie" jest o tym, że sami możemy tę noc na siebie zrzucić – mówił muzyk w rozmowie z Marcinem Cichońskim.
Baasch
BaaschFoto: mat. promocyjne

Wydawnictwo które ukaże się 21 sierpnia 2020 roku, będzie już trzecim albumem Baascha. To pierwsza polskojęzyczna płyta artysty i zarazem jego debiut w wytwórni [PIAS]. 


Posłuchaj
06:57 2020_07_08 11_10_30_PR3_Byle_do_13.mp3 Baasch w oczekiwaniu na premierę trzeciego albumu. Posłuchaj nowego singla! (Byle do 13/Trójka)

 

– Dwa numery, który wybrałem jako single ("Brokat" i "Cienie" – przyp. red.) rzeczywiście bardzo się od siebie różnią. Świadomie podjęliśmy taką decyzję, żeby pokazać kontinnum różnorodnego klimatu, który będzie można usłyszeć.  Natomiast cała płyta jest bardzo spójna, nie tylko od strony muzycznej, ale i pod względem treści. Będzie to klimat noir, klimat zadumy i melancholii – opowiadał nasz rozmówca.

Baasch - Brokat (Official Music Video)/BaaschVEVO

Baasch pojawił się na scenie muzycznej w 2015 r. za sprawą debiutanckiej płyty "Corridors". Krążek zebrał bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych oraz znalazł się na wielu listach rocznych podsumowań najlepszych polskich płyt na rynku. Artysta ma na swoim koncie dwa albumy długogrające. Drugi krążek "Grizzly Bear With A Million Eyes" ukazał się w 2017 r. Muzyka Baascha to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzemienia i chwytliwe melodie. Sam pisze , komponuje i produkuje swoje nagrania. Charakteryzuje się własnym, unikatowym stylem balansującym między muzyką elektroniczną a synth-popem.

Baasch zagrał liczne koncerty nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wystąpił na scenie takich prestiżowych festiwali jak: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival czy T-Mobile Nowe Horyzonty. Poza Polską artysta zagrał koncerty dla zagranicznej publiczności w Niemczech, Francji, Norwegii, Islandii, Chinach, Czechach, Litwie czy Rumunii. Bartosz Schmidt znany jest z wielu kolaboracji z innymi artystami. Współpracował między innymi z Rysami, BOKKĄ, Mary Komasą, Noviką, Wojtkiem Urbańskim, Agim, Piotrem Bejnarem i wieloma innymi. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu "Płynące Wieżowce" Tomasza Wasilewskiego. Ostatnio artysta skomponował też muzykę do spektaklu "Balladyna".

(mat. prasowe)

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarcin Cichoński
Gość: Baasch (producent, kompozytor i wokalista)
Data emisji: 8.07.2020
Godzina emisji: 11.10

kr/mat. prasowe

Czytaj także

Musical "Once" powrócił na deski teatru Roma! Rozmowa z Moniką Rygasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 12:23
– Byliśmy bardzo szczęśliwi, gdy dostaliśmy informację o tym, że w końcu wracamy i przede wszystkim jesteśmy wdzięczni, że możemy grać – mówiła w audycji "Byle do 13" aktorka Muzycznego Roma Monika Rygasiewicz, wcielająca się w rolę Dziewczyny w kultowym już musicalu "Once", który 26 czerwca powrócił po przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń w związku z pandemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut o płycie "Chrust": to jak drzwi to innego świata

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 19:49
– Bardzo często dla mnie na tym albumie jest dużo treści, więcej niż tej  pisanej, w dialogu instrumentów, w dialogu improwizacji i motywów – mówił Igor Herbut, opowiadając o swoim pierwszym solowym albumie zatytułowanym "Chust". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk i jego diagnoza współczesności

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 12:40
– Ta kompozycja zafrapowała mnie od razu, bo jest zupełnie wspak w stosunku do reszty albumu. Cenię ten utwór – mówił Muniek Staszczyk, opowiadając o utworze "Kłamstwo", który zamyka ostatni album artysty zatytułowany "Syn miasta".
rozwiń zwiń