BOVSKA i "Sorrento", czyli poszukiwanie wolności w czasie lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:40
– Miałam wrażenie, że moja muzyka była dla wielu moich fanów pocieszeniem w tym trudnym czasie – mówiła BOVSKA, która powróciła do Słuchaczy z czwartą płytą zatytułowaną "Sorrento". Premiera albumu miała swój czas w drugiej połowie kwietnia, czyli w czasie lockdownu związanego z pandemią. 
Bovska Między nami
Bovska "Między nami"Foto: mat. promocyjne

"Sorrento"  BOVSKA "Sorrento" BOVSKA

Posłuchaj
15:53 2020_07_14 12_10_30_PR3_Byle_do_13.mp3 BOVSKA o najnowszym albumie i planach artystycznych (Byle do 13/Trójka)
 

Na albumie "Sorrento" BOVSKA śpiewa o miłości romantycznej, intymnej, dojrzałej i niedoskonałej. Szuka drogi, niekoniecznie celu. Szuka sensu w tym, co codzienne, zadaje pytania o podstawowe wartości, a czasem o to, co niewygodne. Krążek promuje singiel "Między nami", który powstał długo przed tym, jak koronawirus zaczął rządzić naszym życiem. 

– Wiele piosenek na płycie porusza aspekt relacji i wolności w tej relacji, wolności bycia samym ze sobą, wolności w szerokim kontekście. Nasza wolność była ograniczona, więc ten album stał się w jakiś sposób aktualny i to zupełnie niespodziewanie. Singiel "Między nami" ukazał się chwilę przed premierą albumu, a lyric video powstało na kwarantannie – opowiadała wokalistka w rozmowie z Marcinem Cichońskim.

BOVSKA - Między nami (official lyric video)/BOVSKA

"Sorrento" to kolejny album, który BOVSKA stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim, będącym współkompozytorem oraz producentem muzycznym płyty. Na krążku słychać nową, dojrzalszą odsłonę tej od początku elektryzującej współpracy. Warstwę liryczną BOVSKA stworzyła sama jak zawsze. Jedynym wyjątkiem jest piosenka "Guziki", w której BOVSKA zostawiła przestrzeń dla Vienia.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarcin Cichoński
Gość: Bovska (wokalistka, autorka tekstów i piosenek)
Data emisji: 14.07.2020
Godzina emisji: 12.10

kr/mat. prasowe

Czytaj także

Bovska "Między nami"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 04:00
Czwarty singiel z płyty "Sorrento", której premiera zaplanowana jest na 24 kwietnia 2020 roku. Teledysk do tego utworu powstał w czasie kwarantanny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bovska, pracownie znanych artystów i literatura - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:18
W programie zaprosimy na spotkanie z Bovską, sprawdzimy, co słychać w galeriach na całym świeciei zajrzymy do pracowni artystów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorrento Performance. Bovska do zobaczenia i usłyszenia w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 12:40
"Sorrento Performance" łączy w sobie ideę koncertu i spektaklu tanecznego. Wydarzenie, które odbędzie się 8 lipca, dedykowane jest nowemu albumowi Bovskiej, który ukazał się 24 kwietnia, ale ze względu na czas pandemii wciąż nie ma szansy zaistnieć w regularnej wersji koncertowej.
rozwiń zwiń