Nowy singiel Amy MacDonald w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 12:40
Amy Macdonald powróciła z nowym singlem "The Hudson". Słuchacze Trójki jako pierwsi usłyszeli piosenkę w dzisiejszej audycji "Byle do 13" o godz. 12.30.
Koncert Amy Macdonald w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Koncert Amy Macdonald w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: J. Konecki

Amy Macdonald "The Hudson" Amy Macdonald "The Hudson"

 

Posłuchaj
04:07 2020_08_27 12_31_05_PR3_Byle_do_13.mp3 Premiera w Trójce: "Hudson River" Amy Macdonald (Byle do 13/Trójka)

 

Amy Macdonald – szkocka wokalistka, absolwentka Bishopbriggs Academy, która w 2007 roku z utworem "This Is The Life" zawojowała listy przebojów na całym świecie; singel był w czołówkach oficjalnych list przebojów (numerem jeden aż w 10 krajach!), w tym między innymi w Polsce. Sprzedała ponad 6 milionów albumów, a jej debiutancki longplay pokrył się platyną m.in w  Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.


amy macdonald 1200.jpg
Urodzinowy koncert i wywiad z Amy Macdonald

Czas pandemii zastała ją w trakcie pracy nad nowym studyjnym albumem. Nad produkcją krążka czuwał Jim Abiss (znany m.in. ze współpracy z Arctic Monkeys). Nowy album "The Human Demands" ukaże się 30 października, a na pierwszy singel promujący wydawnictwo został wybrany utwór "The Hudson". To piosenka zainspirowana opowieściami ojca wokalistki o podróżach z jej mamą do Nowego Jorku w latach 70. Jest również hołdem dla męża Amy, a także "najbardziej romantycznym singlem skomponowanym do tej pory" – jak dodaje sama wokalistka.

Głównymi motywami w albumie "The Human Demands" są: upływający czas, zmaganie się z depresją oraz poszukiwanie miłości. "Moi przyjaciele borykają się z poczuciem beznadziei, która sprawia, że nie chce im się żyć. Wszyscy mamy wzloty i upadki bez względu na nasze doświadczenia, przecież możemy czuć się gorzej, być bezradnym i powinniśmy móc o tym rozmawiać!" – komentuje Amy Macdonald.

Produkcyjnie, dzięki współpracy z Jimem Abissem, płyta nawiązuje mocno do rockowym brzmieniu lat 80-tych.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Aleksandra Kaczkowska i Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 27.08.2020
Godziny emisji: 12.31

mat. prasowe/kr/gs

Czytaj także

Róisín Murphy zapowiada nową płytę "Róisín Machine"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 00:02
Posłuchajcie singla "Something More".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enter Enea Festival: Michał Salamon "Lion's Gate" – po premierze

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 15:00
22 sierpnia podczas festiwalu Enter Enea Festival odbyła się koncertowa premiera albumu "Lion's Gate" Michała Salamona. Już dziś z całą pewnością można powiedzieć, że była to historyczna premiera: ponad 100 płyt sprzedanych po koncercie to absolutny rekord w 10-letniej historii festiwalu.
rozwiń zwiń