Urszula Dudziak: rola filmowa była wspaniałym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 11:00
– Znałam scenariusz, ale nie widziałam czego się spodziewać. Cieszę się, że jest ten film. Ma on coś w sobie – mówi Urszula Dudziak, która zadebiutowała w roli aktorki w obrazie Anny Wieczur-Bluszcz "Jak zostać gwiazdą".
Urszula Dudziak
Urszula DudziakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Do premiery "Jak zostać gwiazdą" pozostały dwa dni. W obrazie, po raz pierwszy możemy podziwiać na srebrnym ekranie Urszulę Dudziak, która wciela się w rolę jurorki muzycznego show.

– Pomyślałam sobie: nareszcie! Bardzo chciałam zagrać w filmie, ale nikt się do mnie nie zgłaszał. Prosiłam się o to. Udało się. Granie samej siebie nie było takie trudne, ale chętnie zmierzyłabym się z innymi rolami – komediowymi, czy femme fatale. Niemniej, było to świetne wyzwanie i proszę o więcej. Dopiero się rozkręcam – opowiada wokalistka.


Posłuchaj
10:40 2020_09_30 10_44_22_PR3_Byle_do_13.mp3 Urszula Dudziak debiutuje w kinie (Byle do 13/Trójka)

 


"Jak zostać gwiazdą" "Jak zostać gwiazdą"

Kontrowersyjny program telewizyjny "Music Race" poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo, królowa social mediów Ewa i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny. Skandal jest na rękę producentowi, który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show-biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.

Urszula Dudziak zagrała rolę jurorki w talent show, ale pełni taką rolę również w naszym świecie. Jak wypada film w porównaniu z rzeczywistością?

– Mam jeden wniosek. Stres wśród wokalistów, którzy przychodzą do programu, jest ogromny. To wyzwanie dla nas: trenerów, jurorów, by starać się nie popełnić błędu, nie zrobić komuś krzywdy, bo to bardzo delikatna materia. Zasada jest jednak taka, że czasem trzeba kogoś oddalić. Ci wokaliści są rewelacyjni i muszą dalej śpiewać, bo to jest ich powołanie – podkreśla Urszula Dudziak.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Agnieszka Furtak-Bilnik i Piotr Majewski
Autor rozmowy: Ryszard Jaźwiński
Gość: Urszula Dudziak (wokalistka)
Data emisji: 30.09.2020
Godzina emisji: 10.44

mat. prasowe/ml


Czytaj także

Kino polskie, czyli kino różnorodne. Tarnowska Nagroda Filmowa po raz 34.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 17:00
Sobota 5 września to dzień rozpoczęcia 34. edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, który to swoim patronatem objęła m.in. Trójka. Do walki o nagrody publiczności i gremiów jurorskich stanęło 13 filmów konkursowych. – Mam nadzieję, że nie będzie to pechowa trzynastka, a ta wydaje się znakomita z uwagi na poziom tych filmów. Cechą polskiej kinematografii ostatnich lat jest to, że jest bardzo różnorodne – mówił w Trójce dyrektor artystyczny wydarzenia Jerzy Armata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weneckie święto kina okiem krytyka. 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:00
– To troszkę inny festiwal niż do tej pory. Siłą rzeczy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji musiał przejść pewne zmiany. Reżim sanitarny jest trzymany od samego początku do końca. W żaden sposób jednak nie przysłoniło to entuzjazmu, który daje się wyczuć w twórcach, w dziennikarzach i widzach – relacjonuje krytyk filmowy Kuba Armata, który uczestniczy w 77. edycji weneckiego święta kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń