Życie i siatkówka według Łukasza Kadziewicza

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 02:00
– Do dzisiaj mam w sobie dwie osobowości, które znajdują się coraz bliżej siebie. To chyba kwestia wieku. W wieku 40 lat trzeba być świadomym człowiekiem, żeby cały czas się rozwijać – mówił były siatkarz Łukasz Kadziewicz w audycji "Sport pod Księżycem".
Łukasz Kadziewicz podczas 12. edycji Biegu po Nowe Życie w 2018 roku
Łukasz Kadziewicz podczas 12. edycji "Biegu po Nowe Życie" w 2018 rokuFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Posłuchaj
114:30 2020_07_10 00_05_08_PR3_Trojka_Pod_Ksiezycem.mp3 Rozmowa z Łukaszem Kadziewiczem (Sport pod Księżycem/Trójka)

 Łukasz Kadziewicz urodził się 20 września 1980 roku w Dobrym Mieście w województwie warmińsko-mazurskim. Zaczął grać w siatkówkę w wieku 12 lat, trenując w miejscowych klubach. – W Dobrym Mieście do wyboru była tylko piłka nożna albo siatkówka. W piłce nożnej nadawałem się tylko na bramkę. Dlatego wybrałem piłkę siatkową. Bardzo się cieszę, bo dyscyplina, która dała mi wszystko, co mam, otworzyła mi horyzonty – mówi sportowiec. 

Dziewięć lat później został członkiem reprezentacji Polski i wystartował w Lidze Światowej, gdzie zajął 7. miejsce. W 2004 roku zagrał podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach, gdzie ze swoją reprezentacją dotarł do ćwierćfinałów oraz na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2006. Do 2009 roku, kiedy to zakończył swoją karierę w reprezentacji Polski, wystąpił z nią łącznie 178 razy.

Rok 2016. Łukasz Kadziewicz z trenerem Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki Andreią Anastasi  Foto: PAP/Adam Warżawa Rok 2016. Łukasz Kadziewicz z trenerem Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki Andreią Anastasi Foto: PAP/Adam Warżawa

W 2015 roku zakończył swoją karierę jako sportowiec. Od tej pory mogliśmy poznać go jako komentatora sportowego, współzałożyciela Akademii Siatkówki i autora książki autobiograficznej "Kadziu. Siatkówka i rock'n'roll". Pojawił się także w popularnym programie telewizyjnym "Dancing With The Stars. Taniec Gwiazdami".

Tak więc Łukasz Kadziewicz to człowiek wielu talentów: wicemistrz świata, jeden z najlepszych środkowych polskiej reprezentacji siatkarskiej, najlepszy tancerz wśród siatkarzy, człowiek niepokorny o skomplikowany charakterze i ciekawym życiu.


Podcast #3 Łukasz Kadziewicz - Dokąd zmierza Reprezentacja Polski w piłce siatkowej?/Radosław Wyrzykowski

***

Tytuł audycji: Sport pod Księżycem
Prowadzą: Tomasz GorazdowskiJan Kałucki
Gość: Łukasz Kadziewicz (członek reprezentacji Polski w piłce siatkowej)
Data emisji: 10.07.2020
Godzina emisji: 0.05

kr

Czytaj także

Siatkówka: we Włoszech nie dokończą sezonu. "Polskie" drużyny nie zostaną mistrzami

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 15:04
Rywalizacja we włoskiej ekstraklasie siatkarzy nie zostanie już wznowiona, a medale, podobnie jak u kobiet, nie zostaną przyznane - zdecydowała krajowa federacja (FIPAV). Na pierwszym miejscu sezon zakończyły drużyny Mateusza Bieńka i Joanny Wołosz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siatkówka: kobieca Tauron Liga wróci we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 18:13
Sezon 2020/21 w ekstraklasie kobiet rozpocznie się 19 września - poinformowała Polska Liga Siatkówki. Podobnie jak w przypadku PlusLigi prezesi klubów podczas wideokonferencji zdecydowali o przyśpieszeniu rozpoczęcia rozgrywek w porównaniu ze wstępnym planem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siatkówka: Krzysztof Stelmach zostaje w Stali Nysa

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 12:10
Krzysztof Stelmach pozostał trenerem siatkarzy Stali Nysa, którzy od sezonu 2020/2021 najprawdopodobniej będą grać w ekstraklasie - poinformował we wtorek klub. Nadal też drugim szkoleniowcem nyskiego zespołu będzie Wojciech Janas. Najbliższy sezon będzie trzecim, w którym siatkarze z Nysy będą grać pod wodzą tego duetu.
rozwiń zwiń