Sport – metoda na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 02:15
Tym razem gościem Krzysztofa Łoniewskiego i Dariusza Urbanowicza był nie sportowiec, lecz... raper. Lecz chociaż Leszek "Eldo" Kaźmierczak w żaden sposób nie był związany z profesjonalnym uprawianiem sportu, ten zawsze był w jego życiu obecny.
Eldo z kolekcją winyli. Eldo, czyli Leszek Kaźmierczak, znany także jako Eldoka, to nie tylko raper, ale także producent muzyczny. Współpracował m.in. z rosyjskim DJ-em Vadimem, czeskim duetem Indy  Wich, a poza środowiskiem hip-hopowym między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką Brodką
Eldo z kolekcją winyli. Eldo, czyli Leszek Kaźmierczak, znany także jako Eldoka, to nie tylko raper, ale także producent muzyczny. Współpracował m.in. z rosyjskim DJ-em Vadimem, czeskim duetem Indy & Wich, a poza środowiskiem hip-hopowym między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką Brodką Foto: Mat. prasowe

bieg_na_orientacje_mapa_kompas_Shutterstock_1200.jpg
Z mapą w ręku i kompasem na kciuku. Biegi na orientację

Eldo to znany muzyk i raper, autor tekstów, były członek zespołu hip-hopowego Grammatik. Przez pewien czas wraz z kolegami z zespołu prowadził wytwórnię muzyczną Frontline Records. Jest także dziennikarzem radiowym.


Posłuchaj
113:07 2021_02_05 00_05_04_PR3_Trojka_Pod_Ksiezycem.mp3 Leszek "Eldo" Kaźmierczak (Sport pod Księżycem/Trójka)

– Kiedy byłem chłopcem w podstawówce, zabrali nas na film "Podróże pana Kleksa". I tam usłyszałem piosenkę z refrenem "Biegać, latać, skakać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać". I uwierzyłem, że to jest metoda na szczęście – tak muzyk odpowiada na pytanie, skąd wzięła się jego pasja i zainteresowanie sportem. – Od 42 lat towarzyszy mi sport. Wierzę, że nie ma lepszej metody na wychowanie młodego człowieka, a później na to, żeby utrzymać kondycję psychofizyczną – tłumaczy.

Eldo – Medrcy z kosmosu/YouTube eldokatv


– Mój tata był wielkim fanem piłki nożnej, klasycznym kibicem lat 70. i 80. XX w., lat sukcesu polskiej reprezentacji, a na dodatek człowiekiem, który kibicował Legii Warszawa. Tak więc piłka nożna była w domu od małego: to był mój ulubiony sport. I jak ktoś mnie pytał, kim chcę w życiu być, odpowiadałem, że piłkarzem – opowiada Eldo. – W latach 80. bardzo chciałem być Maradoną. To było po mistrzostwach w Meksyku, pierwszych, które świadomie przeżyłem – dodaje.

Niedawna śmierć jego idola z dzieciństwa była dla Eldo przeżyciem. – Jak człowiek był mały, nie zdawał sobie sprawy, jakie demony żyją w głowie Maradony. Szkoda, że zaczął rozmieniać się na drobne, że tak się stało – mówi.

Okazuje się jednak, że obecnie wśród pasji sportowych trójkowego gościa piłka nożna znalazłaby się dość nisko! – Uwielbiam rugby, bardzo lubię koszykówkę zawodową w wydaniu NBA – deklaruje. – Lubię też bardzo oglądać kolarstwo właściwie we wszelkiej jego formie. Tym bardziej że sam tez jeżdżę na rowerze i zachwycam się kwestiami technicznymi – tłumaczy.

Człowiek i rower – Eldo, wielki artysta z pasją do rowerów/YouTube airbike.pl

***

Tytuł audycji: Sport pod Księżycem
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiDariusz Urbanowicz
Gość: Leszek "Eldo" Kaźmierczak (raper i autor tekstów, były członek zespołu hip-hopowego Grammatik, dziennikarz radiowy)
Data emisji: 05.02.2021
Godzina emisji: 0.05

pr

Czytaj także

Podsumowanie kolejnego sezonu trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 18:00
To był trudny, pandemiczny sezon, ale mimo to udany. Wszystko wskazuje na to, że aktywność fizyczna jest silnym zabezpieczeniem organizmu przed koronawirusem. Także z tego powodu jest zalecana przez lekarzy i Światową Organizację Zdrowia (WHO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hip-hop to forma terapii – VNM

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 18:53
– W moim życiu działy się różne rzeczy. Musiałem wtedy spotkać się z przyjaciółmi i opowiedzieć im, co mi jest. Gdy spotkałem się tak z ośmioma osobami, stwierdziłem, że zamiast powtarzać ciągle to samo, nagram płytę – gościem Mateusza Krautwursta był VNM. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać morsem? Trenować z głową!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 17:45
Morsowanie – ostatnio bardzo modne, a zarazem będące obiektem żartów i... memów. Co warto o nim wiedzieć? Jak rozpocząć przygodę z kąpielami w lodowatej wodzie? Czy przydadzą się one biegaczom?
rozwiń zwiń