Anna Rogowska: Jestem spełnionym sportowcem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 02:10
– Z sentymentem patrzę na lata, które spędziłam na skoczni. Podczas kariery udało mi się osiągnąć wiele marzeń i celów, które sobie założyłam. Można powiedzieć, że jestem zawodniczką spełnioną pod kątem sportowym. Były sukcesy, były też porażki, ale ze wszystkiego wychodziłam obronną ręką i udawało mi się dążyć do tego, co zaplanowałam.  – O miłości do Grecji, sportowych emocjach i roli mamy, w audycji "Sportowa Trójka pod Księżycem" opowiadała tyczkarka, Anna Rogowska.
Anna Rogowska
Anna Rogowska Foto: forumgwiazd.com.pl/Forum

Anna Rogowska, tyczkarka, rekordzistka Polski, medalistka olimpijska, mistrzyni świata. Medal olimpijski zdobyła w 2004 roku w Atenach. – Grecja zawsze mi sprzyjała. To tam zaczęły się moje pierwsze sukcesy. Dobre wrażenie o tym kraju, zostało u mnie do dziś.  To właśnie tam spotykamy się podczas wakacji. Niedawno skończyłam czterdzieści lat, było więc co świętować. Udało się to w gronie przyjaciół, właśnie w mojej ukochanej Grecji – mówiła.

– Spotkaliśmy się tak daleko, bo istotą podróży, które tak uwielbiałam w mojej karierze, było spotykanie ciekawych ludzi. Grecy są serdecznie nastawieni i pozytywnie zapadali mi w pamięć. Zaprzyjaźniłam się z wieloma osobami spotkanymi na mojej drodze. Z niektórymi poznanymi w Grecji zawodniczkami, utrzymuję kontakt do dziś – opowiadała tyczkarka. 

Posłuchaj
115:18 2021_06_04 00_04_19_PR3_Trojka_Pod_Ksiezycem.mp3 Anna Rogowska i jej tyczkarska historia (Sportowa Trójka Pod Księżycem)

Wyzwanie macierzyństwo 

– Jestem mamą bliźniaków. To dla mnie ogromne wyzwanie, które nauczyło mnie pokory i spokoju, o który nigdy wcześnie się nie podejrzewałam. Kiedyś wyzwaniem wydawało mi się przetransportowanie zestawu tyczek. Wcale nie było to łatwe, bo miały ponad cztery metry. Niewiele linii lotniczych zabierało tego typu bagaż. Śmialiśmy się z trenerem, że 50 procent sukcesu jest wtedy, gdy sprzęt trafił na miejsce. Myślę, że sporty wodne mają znacznie gorzej, jednak tyczkarze też miewają swoje problemy. Gdy sprzęt nie dojedzie, zdarza się, że trzeba pożyczać go sobie nawzajem. Jednak skoki na swojej, dopasowanej tyczce, dawały spokojną głowę – wspominała Anna Rogowska  

Anna ROGOWSKA - przygotowania do IO PEKIN 2008 / Kulisy Sportu

– To, co wyniosłam ze sportu, to koncentracja i skupienie. Można powiedzieć, że na skoczni byłam wzorową uczennicą. Starałam się zawsze dobrze przygotować i wszystko miałam poukładane. W macierzyństwie staram się postępować tak samo, mimo że czasami dochodzi frustracja, że nie wszystko się udaje – dodała mistrzyni. 

Anna Rogowska wielokrotnie poprawiała rekord Polski w skoku o tyczce, zarówno w hali (4,85 metra), jak i na otwartym stadionie (4,83 metra). Sportowe zakończenie kariery tyczkarka ogłosiła w lutym 2015 roku.

 

***

Tytuł audycji: Sportowa Trójka pod Księżycem
Prowadzą: Dariusz Urbanowicz
Goście: Anna Rogowska (tyczkarka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska)
Data emisji: 04.06.2021
Godzina emisji: 00.04


zch

Czytaj także

Do piłki ręcznej się dorasta - rozmowa z mistrzynią

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 02:15
Sukcesy reprezentacji męskiej pod wodzą Bogdana Wenty spowodowały, że piłka ręczna w Polsce przestała być sportem niszowym. Jednak wciąż szczypiorniak nie jest zbyt popularny. Czy uda się to zmienić? Iwona Niedźwiedź wierzy, że tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeba być gotowym na radość, ale i na najgorsze

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 02:15
Rzadko się zdarza, aby w "Sportowej Trójce pod Księżycem" gościła pięcioosobowa rodzina, która poświęca się jednej pasji. Pasji, która łączy w sobie różne aspekty: niesienie ludziom pomocy, sport, a nawet rozrywkę – ratownictwo wodne.
rozwiń zwiń