Poranek z pięknymi melodiami i ciepłym głosem. Tiawa i "Moonlit Train"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 06:00
Kolejne wydanie "Trójka budzi: jazz’n’bass" przyniosło świeże wieści z wytwórni Tru Thoughts, zapisane na ścieżkach audio.
Tiawa Moonlit Train
Tiawa "Moonlit Train"Foto: mat. promocyjne

Muzyka płynąca z tego brytyjskiego labelu jest wiernym towarzyszem w naszych porannych spotkaniach. Kiedy tylko wydawana jest następna ciekawa pozycja, Michał "Grabek" Grabkowski stara się na bieżąco przedstawiać temat na antenie. Tym razem przyszedł czas na idolkę autora audycji, kobietę z portugalskimi korzeniami – Tiawę i jej nasycony pięknymi melodiami, okraszony ciepłym głosem i stworzony przy pomocy Jacka Kingslake’a debiut "Moonlit Train".

In the Morning Light/Tiawa – temat


Album "Tourist" St Germain ukazał się 18 kwietnia 2000 roku i rozszedł się w 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. We Francji płyta uzyskała diamentowy status, a w Belgii, Kanadzie, Holandii, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Szwajcarii wielokrotnie pokryła się platyną. Sprzedaż w Australii, Austrii, Włoszech, Irlandii, Norwegii i Portugalii zapewniła albumowi platynowy status a w Wielkiej Brytanii podwójne złoto.

"Tourist" trafił na szczyt zestawienia Billboard Contemporary Jazz w 2001 roku, a magazyn "Rolling Stone" uznał go za jeden z najlepszych albumów 2000 roku. Płytę wyróżniono trzema statuetkami Victoires de la Musique, będącymi francuskimi odpowiednikami Grammy.

St Germain - So Flute [Official Music Video]/StGermain

Dokładnie rok od premiery "Migawki" w 2018 roku, Mela Koteluk wydała winylową wersję tego materiału na poszerzonym, podwójnym czarnym krążku. Oprócz wszystkich utworów pochodzących z albumu, zawiera ono unikatową wersję piosenki "Odprowadź", która powstała specjalnie na tę okazję we współpracy z charyzmatyczną pianistką Hanią Rani. – Było to dla mnie bardzo inspirujące spotkanie, pełne zdecydowania i intuicji, z którego wynikła długa, bo siedmiominutowa impresja "Odprowadź". Dla mnie ta wersja emocjonalnie podsumowuje całą "Migawkę" – mówiła artystka.

Mela Koteluk & Hania Rani - Odprowadź (Piano Version)/Mela Koteluk

Lista utworów:

1. Pablopavo i Ludziki – "Wenecja ft. Ania Iwanek (Hydrozagadka)"
2. Tomalak & Barański – "Rzut słów na wiatr"
3. Nanga Dziki – "Zachód"
4. Sly5thAve – "Super Rich Kids"
5. Sly5thAve – "Hold On We re Going Home"
6. Jaga Jazzist – "Tomita (Live)"
7. Mela Koteluk, Hania Rani – "Odprowadź (piano version)"
8. Tiawa – "Saudade (Intro)"
9. Tiawa – "Embora"
10. Tiawa – "From Spirit"
11. Tiawa – "In The Morning Light"
12. Melonyx – "Melanin Queens"
13. Prince – "Born 2 Die (Radio Edit)"
14. Wodecki 70 – "Fantazja"
15. St. Germain – "So Flute"
16. The Avalanches – "Since I Left You (Prince Paul Remix)"
17. Mo' Horizons – "Cha Cha Cha"
18. Grzegorz Turnau – "Na plażach Zanzibaru (Yantimer Remix extended)"
19. Hanna Banaszak – "W Moim Magicznym Domu (ROS & ENVEE Remix)"
20. Pablopavo i Ludziki – "Do stu (Hydrozagadka)"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 19.06.2021
Godzina emisji: 04.00

mat. prasowe/kr


Czytaj także

Muzyczne tradycje wczesnego sobotniego poranka

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 06:15
We wczesne sobotnie poranki tradycją stało się już pielęgnowanie i realizacja założeń dotyczących klimatu "Trójka budzi: jazz'n'bass". Ma być - i jest! - jazzowo, najczęściej współcześnie, oraz basowo, najchętniej w rytmie drum and bass! Efektu audycji dodają elektroniczne baśnie oraz zaglądanie do kufra przepełnionego zaskoczeniami...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzowo, bassowo i z połamanymi dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 06:15
W "Trójka budzi: Jazz'n'bass" starsze, często klasyczne, znane lub wyszukane standardy, które ostatnio dosyć regularnie goszczą w scenariuszach programu, mają zwyczaj przeplatać się z nowymi wydawnictwami. Często pochodzącymi także z 2021 roku. Tak było też i tym razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka wyzwalająca emocje

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 06:00
Jedno z podstawowych założeń scenariusza sobotnich poranków w audycji "Trójka budzi" jest takie, aby muzyka, mimo tak wczesnej pory, wyzwalała emocje, poruszała i delikatnie zmuszała do zamyślenia.
rozwiń zwiń