Listopadowe rozchmurzenie nad ranem. Sława Przybylska, Fisz Emade Tworzywo i Mo' Horizons w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 06:00
Listopad to podobno najgorszy i najbardziej nielubiany miesiąc w roku. Może powodować smutne stany, odbierać twarzom uśmiech lub kraść pozytywne nastawienie do życia. W "Trójka budzi: jazz’n’bass" absolutnie nie dajemy się tym wybrykom. Sobotni poranek na antenie Programu 3 to dla nas czas i miejsce, aby nabierać sił, myśleć kolorowo i rozgrzewać się radiową atmosferą. To wszystko za sprawą gospodarza "Grabka" i muzyki przez niego wybranej. Polecamy zatem jogę w eterze. 
Mo Horizons
Mo' HorizonsFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
58:44 2021_11_20 05_00_01_PR3_Trojka_Budzi.mp3 Muzyczna joga w eterze z Michałem "Grabkiem" Grabkowskim (Trójka Budzi)

 

Na początek przenieśliśmy się do pokoju numer osiem w hotelu "Pod Różami". To oczywiście nawiązanie do pierwszych słów utworu "Pamiętasz, była jesień", który w 1958 roku zaśpiewała Sława Przybylska i który po raz pierwszy można było usłyszeć w filmie "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa.

Sława Przybylska - Pamiętasz była jesień [Official Audio]/Polskie Nagrania

"Ballady i Protesty" projektu Fisz Emade Tworzywo to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip-hop czy elektronika. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Kominy/FISZ EMADE TWORZYWO

Mo' Horizons to niemiecka formacja wykonująca muzykę elektroniczną z pogranicza gatunków downtempo, acid-jazz, nu jazz, soul, funk, dub, trip hop, big beat, bossa nova, boogaloo i drum'n'bass.
Swoim trzecim albumem kwintet wkroczył na kolejne drogi w podróży do artystycznej wolności. Po wysłuchaniu debiutu "Come Touch The Sun" i drugiej płyty formacji pt. "Remember Tomorrow" już wiedzieliśmy, że nie pozwalają sobie oni na żadne ograniczenia. Na ".​.​.​and the new bohemian freedom" Mo`Horizons urtwalili nie tylko dźwięki, ale i nastrój.

Mo Horizons - Drum'n Boogaloo/Boro Kozov

Lista utworów:

1. Sława Przybylska – "Pamiętasz, była jesień"
2. Czesław Niemen – "Wspomnienie"
3. Jordan Rakei – "Clouds"
4. Kay Young – "Suddenly"
5. sUb ModU – "All Around"
6. Jamiroquai –"Virtual Insanity"
7. Fisz Emade Tworzywo – "Kominy"
8. Gooral – "Karczmareczka"
9. Break Da Funk – "Kita Koguta (feat. Paprodziad)"
10. Hot 8 Brass Band – "Love Will Tear Us Apart"
11. Mo'Horizons – "Hit The Road Jack (Pe Na Estrada)"
12. Mo'Horizons – "Drum'n Boogaloo"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 20.11.2021
Godzina emisji: 5.00

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Muzyczne nowości od ulubieńców

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 05:00
Jak co tydzień Michał "Grabek" Grabkowski w sobotni poranek budzi Trójkowych słuchaczy w stylu jazz'n'bass. I jak to zazwyczaj bywa, ma swoich ulubieńców, którym poświęca więcej czasu i uwagi, pozwalając grać częściej i dłużej. I tak się właśnie złożyło, że niedawno ukazały się dwa nowe wydawnictwa sygnowane nazwiskami dwóch faworytów prowadzącego. Czy można się dziwić, że zdominowali najnowszą audycję?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Lao Che, przywitanie nowej płyty Courtney Barnett

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 23:05
Lao Che, Courtney Barnett oraz Idles – to artyści najmocniej reprezentowani muzycznie w tym wydaniu "Dogrywki". Pierwsi żegnają się już ze sceną, zaś pozostali właśnie wydali nowe albumy i ani myślą przerywać dobrze zapowiadających się karier.
rozwiń zwiń