"Po zachodzie słońca" krąży wokół Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 22:00
Od 1970 roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. – Nasze dzisiejsze spotkanie będzie o planecie, którą zaśmiecamy, o którą nie dbamy i którą traktujemy jako coś wiecznego – zapowiedziała najnowsze wydanie audycji "Po zachodzie słońca" Aleksandra Kaczkowska. 
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock/Sergey Nivens

Posłuchaj
49:15 2021_04_22 21_09_25_PR3_Po_zachodzie_slonca.mp3 Muzyka dla planety Ziemi w selekcji Aleksandry Kaczkowskiej (Po zachodzie słońca/Trójka)

 

"Earth Intruders" to pierwszy singiel z siódmego studyjnego albumu Björk pt. "Volta". Singiel został wydany cyfrowo w USA w dniu 9 kwietnia i 21 kwietnia 2007 r. oraz w Europie w dniu 28 kwietnia 2007 r. W roku 2008 zaś został wydany limitowany box zawierający dwa 12-calowe winylowe single, CD i DVD.

Bjork - Earth Intruders (Official Video)/Atlantic Records


Film dokumentalny Yanna Arthusa-Bertranda pt. "Home" (w Polsce wyświetlany jako "Home - S.O.S. Ziemia!") to podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy oraz zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt, a także roślin oraz kończące się zasoby naturalne. Obrazowi towarzyszy poruszająca ścieżka dźwiękowa autorstwa francuskiego kompozytora Armanda Amara

Home - The Dead Seas (Soundtrack / Armand Amar)/naïve playlist


Audycję zamknął Prince i jego utwór "Sometimes It Snows in April", który pojawił się na ścieżce dźwiękowej komedii muzycznej "Under the Cherry Moon" z 1986 roku. Artysta nie tylko odpowiadał za reżyserię filmu, ale i zagrał jedną z głównych ról. 

Sometimes It Snows in April/Prince

Lista utworów:

1. Björk – "Earth Intruders" 
2. 4hero feat. Ursula Rucker – "Loveless"
3. King Midas Sound – "Earth a Killya"
4. Hugo Kant – "The Earth Dance"
5. Armand Amar – "Black Gold"
6. Armand Amar – "The Dead Seas"
7. Armand Amar – "Life I"
8. Armand Amar – "Fire"
9. The Cinematic Orchestra & The London Metropolita Orchestra – "Opening Titles."
10. Prince – "Sometimes It Snows in April"

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 22.04.2020
Godzina emisji: 21.09

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Daft Punk wieczorową porą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 12:57
Po 28 latach działalności francuski duet Daft Punk nieoczekiwanie ogłosił zakończenie kariery. Oto niespełna godzinna muzyczna wizytówka tej niezwykłej formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariaż gitar z syntezatorami

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 10:57
Od legend rocka po klasyków trip hopu – w tym wydaniu audycji Aleksandra Kaczkowska zaprezentowała bogatą paletę brzmień, z przewagą elektroniki. O odpowiednią atmosferę zadbali nie tylko powszechnie znani artyści, ale również twórcy z drugiego szeregu popularności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepło, eklektycznie, po polsku i... "Po zachodzie słońca"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 22:05
Jak przyjemnie spędzić wieczór? Można rozsiąść się wygodnie w fotelu z kubkiem herbaty i posłuchać radia. "Po zachodzie słońca" w wydaniu ciepłym, eklektycznym, wspominkowym i po polsku. Zaprasza Aleksandra Kaczkowska
rozwiń zwiń