Foo Fighters grają disco!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 00:00
W tym tygodniu przez parę minut audycji wieczorne spotkanie z "Grabkiem" upłynęło pod znakiem disco, a to za sprawą grupy Foo Fighters, która swoich wielbicieli na całym świecie zaskakiwała, zaskakuje i zaskakiwać będzie chyba już zawsze. Tym razem jej członkowie wzięli na warsztat utwory disco tria Bee Gees. 
Dee Gees Hail Satin
Dee Gees "Hail Satin"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
51:03 2021_07_27 23_07_56_PR3_Dogrywka.mp3 Foo Fighters wzięli na warsztat utwory Bee Gees. Album "Heil Satin" w audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego (Dogrywka /Trójka)

 

Foo Fighters zainspirowani serialem dokumentalnym o zespole Bee Gees "The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart", postanowili zmienić swoją nazwę na Dee Gees, grać covery braci Gibb najpierw na próbach, a potem na koncertach. Od 17 lipca możemy słuchać materiału na płycie "Hail Satin", który Dee Gees wydali podczas święta niezależnych sklepów płytowych Record Store Day. – Nie dość, że zespół zaskakuje i często nagrywa, to ma jeszcze niesamowite pomysły – stwierdził Michał "Grabek" Grabkowski.

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart (2020) | Official Trailer | HBO


Na krążku znajduje się dziesięć utworów – pięć wersji studyjnych i pięć koncertowych, w tym nowe interpretacje utworów Bee Gees jak "You Should Be Dancing" czy "Shadow Dancing". Obie kompozycje Dee Gees, jeszcze jako Foo Fighters, wykonali podczas prowadzonej na żywo audycji "Rock 'n' Relief" amerykańskiej wokalistki i producentki Lindy Perry oraz w programie Jo Whileya "Sofa Session" w BBC Radio 2. 

Jak lider formacji Dave Grohl poradził sobie ze śpiewaniem charakterystycznym dla Barry'ego, Maurice'a i Robina Gibbów falsetem? – Nigdy w życiu tak nie śpiewałem, ale okazało się, że była to najłatwiejsza piosenka do zaśpiewania. Udało się po jakichś sześciu minutach – mówił Grohl o nagrywaniu "You Should Be Dancing". – Powinienem tak śpiewać przez ostatnie 25 lat! – żartował.

Dee Gees | You Should Be Dancing/Foo Fighters


Album "Heil Satin" pierwotnie został wydany wyłącznie na winylu. Dwa dni później, 19 lipca pojawił się także na najpopularniejszych cyfrowych platformach streamingowych. 


Lista utworów:

1. AC/DC – "Night Prowler"
2. AC/DC – "Walk All Over You"
3. Dee Gees –" Tragedy"
4. Dee Gees – "Shadow Dancing"
5. Foo Fighters – "Shame Shame (live)"
6. Tool – "Schism"
7. The Black Keys – "Crawling Kingsnake"
8. The Black Keys  – "Sad Days, Lonely Nights"
9. Sophie Szklarska – "W domyśle"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
27.07.2020
Godzina emisji: 
23.08

kr


Czytaj także

Muzyczna podróż "Grabka" z Bieszczad na antypody

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 12:30
Polski punk, australijskie eksperymenty, amerykański superprojekt i brytyjski "wyciszacz" – taką muzyczną treścią Michał Grabkowski zapełnił ostatnią wtorkową godzinę na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rockandrollowy kamper z metalową ramą

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 08:55
W przypadający 13 lipca Światowy Dzień Rock and Rolla "Grabek" zabrał słuchaczy na przejażdżkę "rockandrollowym kamperem", zbudowanym w dużej części z metalowych elementów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-litewska unia gitarowa

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:38
Metalowe riffy rodem z Wilna, twórczość gigantów polskiego rocka i absolutna klasyka gitarowego grania zza oceanu – to część atrakcji, jakie przygotował tym razem dla słuchaczy Michał Grabkowski.
rozwiń zwiń