Długo i na temat – monumentalne dzieła alternatywnego rocka

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 09:00
Tylko cztery utwory zaprezentował tym razem słuchaczom Michał Grabkowski – co nie zmienia faktu, że była to uczta dla uszu fanów alternatywnego rocka.
Thurston Moore
Thurston MooreFoto: shutterstock.com/Christian Bertrand

– Utworów będzie kilka, bo dziś mamy okazję posłuchać nieco dłuższych kompozycji, aczkolwiek takich, z którymi, myślę, miło upłynie nam czas – powiedział na wstępie "Dogrywki" jej gospodarz. Umilanie czasu rozpoczął duet Zombie z Pensylwanii, trwającym ponad 11 minut instrumentalnym utworem pochodzącym z wydanej kilka miesięcy temu EP-ki "Liquid Crystal". Nie była to i tak najdłuższa kompozycja, jaka zabrzmiała w programie, zamknęła go bowiem koncertowa wersja jednej z piosenek formacji King Gizzard & The Lizard Wizard, o długości przeszło 16 minut!


Posłuchaj
49:23 2021_08_03 23_09_50_PR3_Dogrywka.mp3 Monumentalne dzieła alternatywnego rocka (Dogrywka/Trójka)

 

W międzyczasie zabrzmiał jeszcze utwór niemieckiej grupy Samsara Blues Experiment, do której twórczości "Grabek" wrócił na specjalne życzenie słuchaczy. Usłyszeliśmy też fragment albumu "By the Fire" sygnowanego nazwiskiem Thurstona Moore'a, znanego z występów w zespole Sonic Youth. – To jedna z moich ulubionych alternatywnych płyt roku 2020 – wyznał prowadzący audycję.

Lista utworów:

  1. Zombie – "Turning Points"
  2. Samsara Blues Experiment – "Orchid Annie"
  3. Thurston Moore – "Siren"
  4. King Gizzard & The Lizard Wizard – "Head On Pill"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
03.08.2020
Godzina emisji: 
23.08

kc

Czytaj także

Polsko-litewska unia gitarowa

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:38
Metalowe riffy rodem z Wilna, twórczość gigantów polskiego rocka i absolutna klasyka gitarowego grania zza oceanu – to część atrakcji, jakie przygotował tym razem dla słuchaczy Michał Grabkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Foo Fighters grają disco!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 00:00
W tym tygodniu przez parę minut audycji wieczorne spotkanie z "Grabkiem" upłynęło pod znakiem disco, a to za sprawą grupy Foo Fighters, która swoich wielbicieli na całym świecie zaskakiwała, zaskakuje i zaskakiwać będzie chyba już zawsze. Tym razem jej członkowie wzięli na warsztat utwory disco tria Bee Gees. 
rozwiń zwiń