Pies o pięciu nogach, czyli Melvins bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 07:00
Amerykańska legenda garażowego rocka wydała właśnie akustyczny album "Five Legged Dog", który stał się fundamentem tego wydania audycji. Grabek sięgnął też po inne rockowe klasyki w wersjach unplugged oraz po utwory zapowiadające nowe, intrygujące płyty z krajowego podwórka.
The Melvins
The MelvinsFoto: Forum / Reuters / MARIO ANZUONI

Pięcionogi pies jest zjawiskiem równie niespotykanym, jak akustyczna płyta formacji Melvins pochodzącej z Montesano w stanie Waszyngton. W trakcie trwającej od prawie czterech dekad kariery nagrali dwa tuziny albumów, ale dopiero na tym najnowszym, zatytułowanym "Five Legged Dog", zdecydowali się na chwilę rozstać z przesterowanymi gitarami i brudnym, garażowym brzmieniem. W "Dogrywce" usłyszeliśmy trzy z trzydziestu sześciu utworów zamieszczonych na tym wyjątkowym wydawnictwie.


Posłuchaj
52:18 2021_10_26 22_06_15_PR3_Dogrywka.mp3 Pies o pięciu nogach, czyli Melvins bez prądu (Dogrywka/Trójka)

 

Kontynuując temat słynnych rockowych zespołów w wersji "bez prądu", Grabek zaprezentował dwa nagrania z serii "MTV Unplugged": w wykonaniu legendy grunge'u, grupy Alice In Chains oraz niezwykle zasłużonego dla polskiej sceny zespołu Hey.

Utwory wybrane do tego wydania "Dogrywki" jej gospodarz określił mianem "muzycznych listków spadających z drzew". Nie zabrakło wśród nich piosenki o bardzo adekwatnym tytule "Burze i huraganowy wiatr" młodej formacji Konstelacje, która dopiero walczy o miejsce w sercach fanów. Uznaną marką jest natomiast Fisz Emade Tworzywo – bracia Waglewscy już za kilka dni wydają album "Ballady i protesty", promowany przez poruszające single "Za mało czasu" i "OK BOOMER!".  

Melvins – "Night Goat (acoustic)", źródło: YouTube / Ipecac Recordings

Lista utworów:

  1. IDLES – "The Beachland Ballroom"
  2. Melvins – "Edgar the Elephant (acoustic)"
  3. Melvins – "Sway (acoustic)"
  4. Melvins – "Night Goat (acoustic)"
  5. Alice In Chains – "Down In a Hole (MTV Unplugged)"
  6. Hey – "Sic! (MTV Unplugged)"
  7. Fisz Emade Tworzywo – "OK BOOMER! (radio edit)"
  8. Konstelacje – "Burze i huraganowy wiatr"
  9. Weedpecker – "Fire Far Away"
  10. Jerry Cantrell – "Atone"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 26.10.2021
Godzina emisji: 22.05

kc

Czytaj także

Nergal z Porterem, Damon solo. Nowe dźwięki z kraju i ze świata

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 09:00
Zajawki nadchodzących albumów grupy Me and that Man oraz Damona Albarna, a na dokładkę trochę nowszych i starszych, ciężko-gitarowych brzmień – to wszystko można było usłyszeć w najnowszym wydaniu nocnej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczone królestwo muzyki z mocnym polskim akcentem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:00
Anglia, Walia, Irlandia, Stany Zjednoczone i Australia – to kraje, które wystawiły muzycznych reprezentantów do tego wydania audycji. Jednak niespodziewanie tym razem w "Dogrywce" królowały dźwięki rodem znad Wisły.
rozwiń zwiń