"Zielona muzyka". Dźwięki z wysp i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 22:05
"Zielona muzyka" zagościła w "Klubie folkowym" Wojciecha Ossowskiego. Dźwięki prosto z Irlandii przeniosły słuchaczy do kraju wspaniałej roślinności. Jednym z motywów przewodnich stał się chętnie obchodzony Dzień Świętego Patryka.
Irlandzki krajobraz. Zdjęcie ilustracyjne
Irlandzki krajobraz. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Posłuchaj

50:42 2021_03_17 21_08_47_PR3_Klub_Folkowy.mp3 Zielona muzyka (Klub folkowy/Trójka)

Iralndia Dzień świętego patryka Shutterstock 1200.jpg
Dzień Świętego Patryka. Huczne obchody nie tylko w Irlandii

Na przekór hucznym obchodom narodowego święta Irlandii, program rozpoczął się lekko i nastrojowo. Spotkanie z folkiem otworzyła Mary Black swoją piosenką dla Irlandii "Song for Ireland". Pochodząca z Wyspy piosenkarka znana jest z interpretacji tradycyjnych utworów, jak również tworzenia nowoczesnego folku. Wielu Irlandczyków uznaje ją za znaczącą postać dla ich rodzimej sceny muzycznej.

Song for Ireland (1988 Version) / Mary Black

White Lies

Poza dźwiękami kojarzącymi się z pięknem irlandzkiej przyrody nie zabrakło także brytyjskiego akcentu. W programie pojawiła się grupa White Lies – trio, które wykonuje muzykę z pogranicza rocka alternatywnego. Na scenie zespół gości już ponad trzynaście lat.

Bad Love / White Lies

The Servant

Z Wielkiej Brytanii pochodzi również grupa The Servant – zespół założony w Londynie w 1998 roku. Działalność grupy trwała osiem lat. W tym czasie wydała cztery albumy studyjne. Zaprezentowane w programie "Liquefy" pochodzi z 2004 roku. 

Liquefy / The Servant


Lista utworów:

  1. MARY BLACK – Song for Ireland
  2. A PERFECT CIRCLE – Imagine
  3. SUCHOCKI W. – Radjówka
  4. WHITE LIES – Bad Love
  5. GREEN DAY – Basket Case
  6. THE SERVANT – Liquefy
  7. WILSON GRETCHEN AND HAGGARD MERLE – Politically Uncorrect

***

Tytuł audycji: 
Prowadzi: Wojciech Ossowski
Data emisji: 
Godzina emisji: 21.08


zch

Czytaj także

Folk z czterech stron świata

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 22:05
Wojciech Ossowski zaprasza w podróż po folkowych brzmieniach z najróżniejszych zakątków świata. "Klub folkowy" to nie tylko egzotyczne dźwięki, ale też związane z nimi ciekawostki. Skąd pochodzą najlepsi dudziarze i jak grana jest rumba?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyczne afrykańskie brzmienia i country z Estonii

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 22:05
Kanadyjska muzyka "w kratę", czyli Corrigan Fest, antyczna podróż do południowych Włoch z Canzoniere Grecanico Salentino, afrykańskie brzmienia z myszką w wydaniu Orchestra Super Mazembe i country z estońską duszą od Curly Strings – to wszystko znalazło się w najnowszej odsłonie audycji "Klub folkowy" Wojciecha Ossowskiego. 
rozwiń zwiń