"Konstelacja M." i emocjonalny bagaż muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 21:12
W audycji "Konstelacja M." usłyszeliśmy między innymi Maję Laurę i przedpremierowy przedsmak jej albumu "Bardo" – nasączonego emocjonalnym bagażem oraz Emmę Ruth Rundle, która nie tylko czarowała głosem, ale też zabrała nas w zjawiskową podróż. Wszystko dzięki albumowi "Some Heavy Ocean".
Mateusz Tomaszuk w studiu radiowej Trójki
Mateusz Tomaszuk w studiu radiowej Trójki Foto: Mateusz Tomaszuk

Posłuchaj
51:48 2021_08_19 20_06_34_PR3_Konstelacja_M.mp3 "Konstelacja M." i emocjonalny bagaż muzyczny (Konstelacja M./Trójka)

 

Maja Laura

Jest młoda, zdolna i bardzo umuzykalniona. Maja Laura to kompozytorka, wokalistka i pianistka, która za swój cel postawiła sobie urzeczywistnienie prawdziwych odczuć w muzyce. Jak sama mówi, inspiracje czerpie z najróżniejszych stron. Interesują ją zarówno dokonania współczesne, jak i nurt free-jazzowy.

Maja Laura - Close Door Gently / Maja Laura

Emma Ruth Rundle

Emma Ruth Rundle to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, gitarzystka i artystka wizualna. Urodziła się w Los Angeles w domu, który słynął z wykonywania muzyki ludowej. Jednak nie tylko ona znalazła się w gronie inspiracji początkującej artystki. Ogromny wpływ miała na nią także kultura japońska, a w szczególności anime. 

Haunted Houses / Emma Ruth Rundle

Pierwszym instrumentem Emmy Ruth była harfa celtycka. Dopiero potem zaczęła pobierać naukę gry na gitarze. Jej oficjalny debiutancki album ukazał się w maju 2014 roku.

Emma Ruth Rundle - Shadows of My Name - Audiotree Live / Audiotree

Ponadto, słuchacze "Konstalacji M." mieli okazję do zapoznania się z ponad dziewięciominutową kompozycją Davida Sylviana z albumu "Gone To Earth". Mogli również przedpremierowo sprawdzić, jak brzmi fragment płyty "Gdy Rozum Śpi" projektu Giorgio Fazer, czyli albumu, który bazuje na znalezionych przypadkowo nagraniach z dyktafonu, na których został zarejestrowany tajemniczy głos.

Lista utworów:

  • Maja Laura – "Shelter"
  • Emma Ruth Rundle  "Haunted Houses"
  • Emma Ruth Rundle – "Shadows of My Name"
  • David Sylvian Before  "The Bullfight"
  • Giorgio Fazer  "Barabasz"
  • The Dream Syndicate  "The Longing"
  • Katatonia  "Unfurl"
  • Ruin Of Romantics  "Helena"
  • Porridge Radio  "You Are a Runner And I Am My Father’s Son"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 19.08.2021
Godzina emisji: 20.06

zch/kr


Czytaj także

Duch Tomasza Beksińskiego i panie śpiewające The Cure

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 07:00
Wspomnienie czarodzieja mikrofonu oraz kobiece interpretacje klasycznych utworów legendarnej brytyjskiej formacji znalazły się wśród atrakcji, jakie przygotował tym razem słuchaczom Mateusz Tomaszuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka plażowa i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 21:15
Tym razem w swojej audycji Mateusz Tomaszuk postanowił wpisać się w wakacyjne klimaty i zabrać słuchaczy na plażę, by tam pod gwiaździstym niebem kontemplować muzykę. Jednak zawsze i nie wszystkie dźwięki prowadzą tam, gdzie zapowiadamy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycznie na przekór. Kosmiczna dawka dźwiękowych emocji

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 21:10
W tym tygodniu dźwiękowa podróż w nieznane, z obfitą dawką elektryzujących brzmień, rozpoczęła się nieco przekornie. "Konstelacja M." wybrzmiała tonem końca lata i skradającej się na palcach jesieni. W audycji nie zabrakło jednak porywających rytmów i muzycznych emocji rozpalających do granic.
rozwiń zwiń