"Wieczorny przegląd myśli" w blasku zachodzącego słońca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 20:10
– Wyglądam przez okno, słońce świeci, atmosfera też nie do końca wieczorna, mimo to zapraszam na "Wieczorny przegląd myśli" – rozpoczął program Michał Kirmuć. 
U2
U2Foto: Shutterstock

Posłuchaj
48:32 2021_05_10 19_10_37_PR3_Wieczorny_przeglad_mysli.mp3 Myśli o zachodzie słońca (Wieczorny przegląd myśli/Trójka)

 

U2

– Nie przypadkiem rozpoczynamy program od U2. Ten utwór pokochałem druga miłością, dokładnie 6 sierpnia 2009 roku, kiedy to po raz trzeci i póki co ostatni, grupa U2 zawitała do naszego kraju. Z przyjemnością wracam do tej kompozycji. Dziś, z okazji urodzin Bono – mówił Michał Kirmuć. 

U2 - The Unforgettable Fire (Official Music Video) / U2

Paul Carrack

– Gdy koledzy zaczynają grzebać w płytach, odnajdują się krążki, o których zdarzyło się na jakiś czas zapomnieć. Tym razem też tak było Pamiętam, że w 1995 roku słuchałem namiętnie tego albumu. Piosenka "Eyes of blue" była wtedy sporym przebojem – usłyszeliśmy w "Wieczornym przeglądzie myśli".

Paul Carrack Eyes Of Blue Greatest Hits The Story So Far Digital Edition / Paul Carrack

Sade

W audycji wybrzmiała także Sade. "Soldier of love" to kompozycja z szóstego albumu wokalistki. Autorka pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest nie tylko piosenkarką, ale też producentem muzycznym.

Sade - Soldier of Love - Official - 2010 / Sade

***

Tytuł audycji: Wieczorny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 19.10

zch

Czytaj także

Duch Delta na żywo na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 20:15
W niedzielny wieczór (9 maja) Trójka zaprosiła na radiowy debiut młodej grupy Duch Delta, która wystąpiła w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia odbyła się na antenie Trójki, a streaming wideo był dostępny na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Przeżyj to jeszcze raz! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porucznik Borewicz i kilka pokoleń rockmanów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:15
Od absolutnych debiutantów po weteranów polskiej sceny muzycznej – taki przekrój wiekowy artystów reprezentujących polską scenę rockową przedstawił tym razem słuchaczom Michał Kirmuć. Nie zabrakło też miejsca dla muzyki z jednego z kultowych seriali czasów PRL-u.
rozwiń zwiń