"Ulotne". Anna Maria Jopek i Branford Marsalis razem w Trójce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 20:20
W pierwszy dzień Nowego Roku na antenie Trójki przypomnieliśmy niezwykły koncert: Anna Maria Jopek i Branford Marsalis na jednej scenie. Muzycy zagrali utwory ze wspólnej, podwójnej płyty "Ulotne". Koncert został nagrany przy Myśliwieckiej 3/5/7 w 2018 roku, a przypomnieliśmy go 1 stycznia 2021 roku po godz. 20.05.
Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w studiu Trójki
Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w studiu TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj

38:55 2021_01_01 20_20_45_PR3_Koncertowy_Nowy_Rok_W_Trojce.mp3 Wspólny koncert Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa (Koncertowy Nowy Rok w Trójce)

13 listopada 2018 roku Anna Maria Jopek i Branford Marsalis spotkali się z publicznością w studiu radiowej Trójki. Podczas koncertu Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Piotra Nazaruka i Pawła Dobrowolskiego wykonali wybrane utwory z albumu "Ulotne".  

Muzyka na albumie, stworzona przez znakomitą wokalistkę oraz wybitnego saksofonistę jazzowego i kompozytora, wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Wśród utworów takich jak: "W polu lipeńka", "To i hola" czy "W kadzidlańskim boru" znajdziemy osobiste tematy Jopek mocno inspirowane ludowymi wątkami albo wręcz z nich. Wątek "Pożegnania z Marią", który muzycy grywali na wspólnych koncertach i nagrali dwa lata temu, wydany dziś, na płycie "Ulotne" pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańce. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania tego koncertu.

Czytaj także

Anna Maria Jopek: zawsze mam stres przy premierze nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 12:15
Gościem Marka Niedźwieckiego była Anna Maria Jopek. Okazją do spotkania jest premiera nowego albumu artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W nowy rok z zespołem Luxtorpeda! ZOBACZ KONCERT

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 21:00
Poznański zespół, w skład którego wchodzą muzycy o ugruntowanej pozycji na polskim rynku muzycznym, tacy jak Robert "Litza" Frydrych (ex. Acid Drinkers, Arka Noego) czy Przemysław "Hans" Frencel (hiphopowy skład Pięć Dwa), przygotował dla słuchaczy Trójki wyjątkowy zestaw utworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ray Wilson o wyjątkowych niedoskonałościach. Posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 19:05
Ray Wilson wydał w 2016 roku aż dwa albumy: w maju "Song For A Friend", a w październiku "Makes Me Think Of Home". Materiał z tych płyt zaprezentował na trójkowej scenie w grudniu 2016. 1 stycznia 2021 roku przypomnieliśmy nagranie tego koncertu. 
rozwiń zwiń