Noc setów didżejskich w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 02:00
To pierwsze w historii Trójki regularne pasmo didżejskie. Prawie cztery godziny muzyki wyselekcjonowanej przez znanych didżejów, a wszystko to w formie mikstejpów. 
Michał Margański
Michał MargańskiFoto: Paweł Wega

To początek realizacji projektu obliczonego na dłuższy czas. W założeniu jest łączenie setów didżejskich z wizualizacjami, transmisją video, streamingiem i wyjściem w przestrzeń publiczną. Kuratorem pasma jest Michał Margański. Dziennikarz Trójki od lat jest DJ-em. "Kontakty zebrane przez lata w środowisku, pozwolą na skierowanie zaproszeń do wielu osób. Pierwsi DJ-e już je przyjęli, z czego się bardzo cieszę i dziękuję. Teraz najważniejsza jest emisja na antenie. Czas pandemii bardzo wiele komplikuje. W tej chwili sety są nagrywane przed emisją w prywatnych studiach" – mówi Michał Margański. 


Posłuchaj
52:46 2020_10_23 22_06_30_PR3_Sztuka_laczenia.mp3 "Set didżejski w Trójce" zadebiutował na antenie Programu 3 Polskiego Radia, cz. 1

Posłuchaj
50:25 2020_10_23 23_08_45_PR3_Sztuka_laczenia.mp3 "Set didżejski w Trójce" zadebiutował na antenie Programu 3 Polskiego Radia, cz. 2

Posłuchaj
114:15 2020_10_24 00_05_21_PR3_Sztuka_laczenia.mp3 "Set didżejski w Trójce" zadebiutował na antenie Programu 3 Polskiego Radia, cz. 3

   

"Każdy mikstejp będzie miał swój podcast w możliwie najlepszej jakości dźwięku. Polskie Radio dysponuje olbrzymią bazą techniczną, z czego bardzo chciałbym skorzystać. W pierwszym wydaniu programu »Set didżejski w Trójce« usłyszą Państwo muzyczną opowieść Burna Reynoldsa. DJ-a, diggera i kolekcjonera płyt działającego od drugiej połowy lat 90. Bartek jest członkiem słynnego kolektywu Soul Service. Z kolei dzień później pojawi się DJ BERT. Norbert od lat działa w wielu przedsięwzięciach. Wystarczy wymienić Last Robots, Holiday 80. Zaproszenie przyjął również Piotr Bejnar – DJ i jeden z czołowych producentów w Polsce. Założyciel wytwórni OTAKE. Prowadzę rozmowy z kilkoma innymi osobami i mam nadzieję, że krąg będzie się systematycznie poszerzał. Chciałbym połączyć w tych trudnych czasach wiele wrażliwości, charakterów i często różnych usposobień. Chcę połączyć ludzi muzyką, a ta będzie najwyższej próby, bo wytrawni didżeje to nie tylko osoby sprawnie miksujące muzykę, ale przede wszystkim kolekcjonerzy i przewodnicy w świecie nietuzinkowej muzyki" – mówi o przedsięwzięciu jego kurator Michał Margański.

***

Tytuł audycji: Set didżejski w Trójce
Prowadzi: Michał Margański
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 22.06

Czytaj także

Agim w świecie elektronicznej rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 00:04
Agim Dżeljilji jest artystą doskonale znanym słuchaczom Trójki. Jego najnowsze dzieło stanowi jednocześnie ilustrację muzyczną gry "This is the Zodiac speaking".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"All Blessed". Nowy album Faithless w dniu światowej premiery

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 07:00
Bohaterem piątkowego wydania "W tonacji Trójki" był zespół Faithless. Bohaterem nieoczywistym, gdyż wkrótce po płycie "The Dance" grupa się rozwiązała. Jednak wróciła i po 10-letniej przerwie wydała album "All Blessed", który dzisiaj miał swoją światową premierę.
rozwiń zwiń