Krzysztof Garbaczewski (kategoria teatr)

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 16:08
Krzysztof Garbaczewski wystawiał swoje spektakle na profesjonalnych scenach już w trakcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Krzysztof Garbaczewski jest artystą poruszającym się na pograniczu sztuk wizualnych i teatru. Przewodniczący jury Paweł Sztarbowski tak uzasadnił decyzję gremium: "Jest to nagroda za konsekwentne rozwijanie niepowtarzalnego stylu, dbałość o pracę z aktorem, rozmach inscenizacyjny i próbę całościowego spojrzenia na świat, dzięki oryginalnej wyobraźni".

Tuż po zwycięstwie w naszym konkursie Krzysztof Garbaczewski wystawił „Biesy” wg Dostojewskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

W pół roku później otrzymał na Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie tytuł najlepszego reżysera, a za najlepszą scenografię wybrano tę przygotowaną do jego "Odysei".

Zobacz więcej na temat: Kraków POLSKA Wrocław

Czytaj także

Trójka przyznała nagrody dla młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 16:00
Na uroczystej Gali "Talentów Trójki" rozdane zostały nagrody dla zwycięzców konkursu dla młodych twórców w kategorii "Film", "Teatr" i "Sztuki wizualne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka nagrodziła młodych twórców

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 09:32
Podczas Gali „Talenty Trójki” – konkursu dla młodych twórców, radiowa Trójka wyróżniła trzech artystów. W kategorii „Film” zwycięzcą został Jakub Czekaj, w kategorii „Teatr” zwyciężył Krzysztof Garbaczewski, a najlepsza w kategorii „Sztuki wizualne” okazała się Małgorzata Szymankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2010 14:00
...a - jutro w kalendarzu pojawi się ... lato 2010... ( o 13.30 ). Oznaczałoby to, że wiosnę 2010 zamykamy dziś wydaniem... wrocławskim, bo...
rozwiń zwiń