X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zawsze ciągnęli mnie wariaci"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 20:11
- Nadawać rzeczom inne znaczenia – to moje motto – mówi Julia Skrzynecka, scenograf, absolwent Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie.
Audio

Przed egzaminami na studia Julia Skrzynecka miała dylemat jaki kierunek wybrać. Zdecydowała się na Akademię Sztuk Pięknych, ale po trzech latach studiowania architektury wnętrz zaczęło ją ciągnąć w stronę czegoś bardziej … dziwnego.

– Ciągnęli mnie zawsze wariaci, ludzie nietypowi, którzy mają inne spojrzenie na rzeczywistość – wyjaśnia w rozmowie z Katarzyną Borowiecką.

Znalazła ich w teatrze, gdzie "drabina to schody do nieba, a miska nad schodami to księżyc". Te słowa z wiersza Joanny Kulmowej stały się jej zawodowym mottem. 

Julia ma już za sobą współpracę z teatrami muzycznymi w Gdyni i Poznaniu, Teatrem Powszechnym w Radomiu i wieloma warszawskimi. Ale jej marzeniem są baśnie! – Chciałabym się zagłębić w ten wspaniały świat wyobraźni i swojej duszy, bo właśnie w baśniach, choć wydaje się wszystkim, że są dla dzieci, najmroczniejsze sekrety się kryją - mówi.

Jarosław Kilian, reżyser i dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, który nominował Julię do Talentów Trójki podkreśla, że cała rozkosz uczenia młodych artystów polega na tym, że jest to właściwie wychowywanie przyszłych współpracowników. - Są takie dwa momenty, gdy rozpoznaje się szczególny talent. Najpierw poznajemy, że mamy do czynienia z wariatem, a potem, że ten wariat potrafi zrealizować to, co wymyślił. 

Kilian dodaje, że scenograf jest najważniejszym współracownikiem reżysera. - To, co Julia robi jest metaforyzacją świata. Jej sposób myślenia, teatralny, a nie polegający na przekładaniu świata jeden do jednego, jest mi bardzo bliski - podkreśla.

Aby usłyszeć komu Julia zawdzięcza swój zawodowy start, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Kolejne spotkanie z Wykrywaczem Talentów we wtorek ok. godz. 17.20. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Prawa ręka reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 12:30
Być może, gdyby nie Andrzej Haliński to takie filmy jak "Ogniem i mieczem", "Stara baśń", "C.K. Dezerterzy" i "Czas honoru” wyglądałyby zupełnie inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa ręka reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 10:00
Być może, gdyby nie Andrzej Haliński to takie filmy jak "Ogniem i mieczem", "Stara baśń", "C.K. Dezerterzy" i "Czas honoru” wyglądałyby zupełnie inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczne podróże w czasie i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 08:39
Karol Frycz - scenograf, malarz i miłośnik teatru - swoje inspiracje czerpał z dalekich podróży: geograficznych i intelektualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr działa w sferze ducha

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 19:29
Marcin Jarnuszkiewicz, wybitny scenograf i reżyser, obchodzi w tym roku 40-lecie swojej pracy artystycznej.
rozwiń zwiń