Skubas: Muzyka jest jak ocean

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 07:00
Radosław Skubaja, znany szerzej jako Skubas, był gościem tego wydania audycji Mateusza Krautwursta. Artysta opowiedział o swojej nowej płycie, przemyśleniach z czasów pandemii, wrócił też wspomnieniami do czasów, gdy studiował na Akademii Muzycznej.
Skubas
Skubas Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

– Moja miłość to gitarowe granie, ale też hip hop, brum'n'bass, Prodigy. Fajnie, że to wszystko jest w stanie się z sobą połączyć. Muzyka jest jak ocean – zapewniał Skubas.


Posłuchaj
33:12 2021_03_15 23_08_04_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Co gra w duszy Skubasa (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Pochodzący z Lublina wokalista jesienią 2020 roku wydał album "Duch". – Ta płyta jest fotografią moich ostatnich 6 lat – mówił gość Mateusza Krautwursta. Skubas wspominał też czasy, gdy śpiewał jazz podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz opowiadał o współpracy z takimi artystami jak Novika, Andrzej Smolik, Envee i Kayah.

Skubas - "Duch", źródło: YouTube / KayaxTV

Lista utworów w programie:

  1. Kasia Dereń – "XXI"
  2. Skubas – "Wilczełyko"
  3. Skubas – "Kosmos"
  4. Skubas – "Duch"
  5. Skubas – "Plac Zbawiciela"
  6. Skubas – "Papierowe uszy"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Autor audycji: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 15.03.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Kasia Kurzawska: zaczynam od zera

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 18:05
Była wokalistka zespołu Sofa, znana również ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, wkrótce zadebiutuje albumem solowym. O swojej muzycznej drodze opowiedziała w audycji Mateusza Krautwursta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Envee: mam pracę marzeń

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 01:00
Maciej Goliński, znany fanom muzyki jako Envee, był gościem tego wydania audycji Mateusza Krautwursta. Ceniony kompozytor, DJ i producent muzyczny podzielił się wspomnieniami z wyjątkowych sesji nagraniowych i opowiedział o nowych projektach, nad którymi pracuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Szafrańska i Xxanaxx – nie tylko delikatne śpiewanki

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 07:00
Xxanaxx to jedna z najsilniejszych marek na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Jego wokalistka Klaudia Szafrańska wkrótce wyda pierwszą solową płytę.
rozwiń zwiń