"Ciche dni" Kaśki Sochackiej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 00:10
– Byłam łobuzem i jakoś tak się utarło, że wszyscy wołali na mnie Kaśka. Szef mojej wytwórni muzycznej stwierdził, że skoro wszyscy tak mówią, trzeba to tak zostawić – mówiła programie "Serdeczne dźwięki" Kaśka Sochacka. Wokalistka opowiadała o swojej muzyce i debiutanckiej płycie zatytułowanej "Ciche dni".
Kaśka Sochacka
Kaśka SochackaFoto: Agata Trafalska

VIDEOmOAlbum "Ciche dni" Kaśki Sochackiej ukazał się 26 marca. Na finalny kształt płyty wpływ miała współpraca m.in. z Agatą Trafalską (pomoc przy tekstach) i Olkiem Świerkotem (produkcja). – Pracuję z mężczyznami, ale na płycie odnaleźć można spory pierwiastek kobiecy, który zawdzięczam między innymi Agacie. Wiele wydarzeń związanych z tym debiutem potoczyło się bardzo spontanicznie. Teraz nie wyobrażam sobie, że mogło być inaczej – przyznała wokalistka. 


Posłuchaj
52:44 2021_05_03 23_05_29_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 "Ciche dni" Kaśki Sochackiej (Serdeczne dźwięki/Trójka)

"Ciche dni"

– Piosenki, które można znaleźć na płycie, powstawały przez dłuższy okres czasowy. Wśród nich jest nawet jedna stworzona w 2014 roku. Brzmiała wtedy zupełnie inaczej. Postanowiliśmy jednak wrócić do tej kompozycji i ją przearanżować. Dzięki temu zyskała zupełnie nowy charakter, który naszym zdaniem pasuje do całości. Można powiedzieć, że utwory, które znalazły się na albumie, to przemyślenia z ostatnich dwóch  trzech lat. To moje pierwsze wydawnictwo, więc znalazło się na nim wszystko, co powstało do tej pory – dodała z uśmiechem. 

Kaśka Sochacka "Ciche dni" Kaśka Sochacka "Ciche dni"


Muzyka i obserwacje

– Lubię ludzi. Uwielbiam spędzać z nimi czas, poznawać ich, rozmawiać i się nimi inspirować. Jestem towarzyskim człowiekiem. Mimo to czasami chcę pobyć sama, poukładać sobie wszystko w głowie, usiąść do pianina i grać. Balansują we mnie dwie natury, które raczej dobrze się ze sobą uzupełniają – mówiła w audycji "Serdeczne dźwięki". "Debiutanckie wydawnictwo Kaśki Sochackiej opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach, jakie zataczamy, o obawach, kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą" – czytamy w opisie wydawnictwa.

Kaśka Sochacka –  Wiśnia / Kaśka Sochacka

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Kaśka Sochacka (wokalistka)
Data emisji: 03.05.2021
Godzina emisji: 23.05

zch

Czytaj także

Niebezpieczne tarabanienie i bezpieczna jazda

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 00:15
Robert Luty jest perkusistą i muzykiem sesyjnym, członkiem grupy Poluzjanci. Ma na koncie współpracę m.in. z grupami Sistars, Golec uOrkiestra, Ewą Bem, Krzesimirem Dębskim, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Brodką, Krzysztofem Krawczykiem, Mietkiem Szcześniakiem i Kasią Cerekwicką. Jest także zapalonym miłośnikiem rajdów samochodowych, w których od kilku sezonów startuje. Bierze też udział w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i jest ich dwukrotnym zwycięzcą. Z Mateuszem Krautwurstem rozmawiał o obu swoich pasjach: muzyce i samochodach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz. Wolność czy siła zniewalająca?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 00:05
– W programie "Serdeczne dźwięki" rozmowa, która powoli dowiedzieć się, czy praktykując jazz można wstąpić do policji, a może raczej zostać przez nią zatrzymanym? Poza tym dowiemy się, czy w polskiej wokalistyce szykuje się detronizacja – Na spotkanie z Martą Król zaprosił Mateusz Krautwurst. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metafizyczna wycieczka na Kubę z Tomkiem Torresem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 07:30
Dlaczego Polakom trudno grać salsę, co dają perkusiście karaibskie korzenie i jak po akademii jazzowej zostać instruktorem tańca – tego wszystkiego można się dowiedzieć od Tomka Torresa, gościa audycji Mateusza Krautwursta, okraszonej dużą dawką najlepszych kubańskich rytmów.
rozwiń zwiń