Dyplomatyczny bunt i nadzieja. Arek Kłusowski z albumem "Lumpeks"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 00:00
Gościem najnowszego wydania "Serdecznych dźwięków" był człowiek, który przelewa swoje myśli na papier i potem je wyśpiewuje, pozwalając również te myśli wyśpiewywać innym. Ciężko pracował na swoje pięć minut i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Arek Kłusowski niedawno wydał swój drugi album pt. "Lumpeks", który kończy słodką, magiczną beztroskę życia dwudziestoparolatka, ale rozpoczyna nowy etap w życiu i karierze artysty.
Arek Kłusowski Lumpeks
Arek Kłusowski "Lumpeks"Foto: mat. promocyjne

Trzydziestolatek o starej duszy

Jak wskazuje tytuł jednego z jego utworów, Arek Kłusowski należy do "Rocznika 92", jednak jest człowiekiem o starej duszy czerpiącym z brzmień lat 80. – Mam szacunek do fundamentów wykonywania tego zawodu. Nie skończyłem żadnej akademii. Jestem amatorem i robię rzeczy po swojemu. Być może to jest eksperyment, być może to jest sztuka – zastanawia się wokalista. – Jestem zwolennikiem warsztatu. Ciągle uczę się śpiewać i poszerzać wiedzę w tym temacie – dodaje. 


Posłuchaj
51:31 2021_06_14 23_07_40_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Arek Kłusowski i "Lumpeks" w audycji Mateusza Krautwursta (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Rozliczenie ze światem i samym sobą

Na płycie "Lumpeks" można znaleźć eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytykę systemu i refleksje na temat współczesności. Arek Kłusowski śpiewa o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza, o beztroskim konsumpcjonizmie, bezrefleksyjnej zabawie, o otaczającej nas bylejakości i tandecie. Na "Lumpeksie" jednak nie rozlicza się tylko ze światem, ale także ze sobą, z toksycznymi relacjami i swoją przeszłością. 

– Kiedy byłem młodszy, byłem nieposkromiony i bardzo szalony. To wszystko się zmienia, a szaleństwo objawia się w innych zachowaniach. Przy "Lumpeksie" miałem w sobie dużo dyplomatycznego buntu i nadziei, że będziemy się dobrze czuć i że wszystko wróci do normalności. Po to jest ta płyta i tematy poruszone na niej – mówi gość Mateusza Krautwursta. 

Arek Kłusowski - Idealny Syn (Official Video)/KayaxTV

Lista utworów:

1. Brandy – "Freedom Rings"
2. Arek Kłusowski – "Słodki koniec tych dni"
3. Arek Kłusowski – "Szarobury"
4. Arek Kłusowski – "Rocznik 92"
5. Arek Kłusowski – "Po tamtej stronie"
6. Arek Kłusowski – "Zbiegi samotności"
7
. Sound'n'Grace – "Nasz ślad"
8. Foster The People – "Imagination"
9. Małgorzata Markiewicz – "Path"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Arek Kłusowski (piosenkarz, kompozytor, autor tekstów)
Data emisji: 14.06.2021
Godzina emisji: 23.07

kr

Czytaj także

Klasyka Motown Records (z małą pomocą przyjaciół)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:22
Marvin Gaye, Stevie Wonder, Diana Ross i inni wybitni wykonawcy związani z wytwórnią Motown Records wypełnili swą muzyką to wydanie audycji Mateusza Krautwursta. Prowadzący ułożył jej playlistę z pomocą zaprzyjaźnionych muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moniuszko i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 00:15
W najnowszych "Serdecznych dźwiękach" Mateusz Krautwurst gościł wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów piosenek Kasię Moś. Zabrzmiały też premierowo dwa utwory z jej najnowszego albumu "Moniuszko 200", który ukaże się już w piątek, 21 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Obijalski: Im więcej dobrej muzyki, tym lepiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 09:00
W dzisiejszych czasach wystarczy laptop, słuchawki i klawiatura sterująca, by robić wielkie rzeczy w muzyce – uważa Mariusz Obijalski, pianista, kompozytor, producent i aranżer, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Zbigniew Wodecki, Monika Borzym czy Fisz Emade Tworzywo.
rozwiń zwiń