Kasia Dereń: zabawa dopiero się zaczyna

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 23:05
Na kilka dni przed wydaniem debiutanckiego albumu "Moje historie" Kasia Dereń opowiedziała Mateuszowi Krautwurstowi o spełnianiu marzeń, pielęgnowaniu poczucia własnej wartości i o tym, dlaczego lubi śpiewać po polsku.
Fragment okładki debiutanckiej płyty Kasi Dereń
Fragment okładki debiutanckiej płyty Kasi DereńFoto: mat. promocyjne

Półfinalistka drugiej edycji programu "The Voice of Poland" przez lata śpiewała w chórkach u innych artystów, takich jak Edyta Górniak, Kasia Cerekwicka czy Andrzej Piaseczny. W końcu zdecydowała się nagrać pod własnym nazwiskiem płytę, która ukazuje się 12 listopada. Dlaczego tak długo zwlekała z solowym debiutem? – Ja przez długi czas myślałam, że to po prostu nie jest mi pisane i taka płyta może w ogóle mi się nie wydarzyć. A to, że to się jednak dzieje i że będę ją za chwilę miała w dłoni, to po prostu jest dla mnie totalne szczęście, bo naprawdę ta moja wiara już gdzieś uciekała – wyznała Kasia, goszcząc w "Serdecznych dźwiękach".


Posłuchaj
51:29 2021_11_08 23_07_44_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Kasia Dereń: zabawa dopiero się zaczyna (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Obdarzona świetnym głosem wokalistka zdaje sobie sprawę z tego, że sam talent to za mało, by odnieść sukces. – Sama tego doświadczyłam podczas swego jeszcze nie tak długiego życia, że ten talent to jest tylko jedna część większej całości i on niczego tak naprawdę mi nie gwarantuje. W każdym zawodzie trzeba się napracować, żeby coś osiągnąć i spijać tak zwaną śmietankę.

Artystka opowiedziała też o swoim niewymuszonym patriotyzmie i o tym, jaką frajdę sprawia jej śpiewanie w ojczystym języku. – Zawsze lubiłam śpiewać po polsku i wydaje się, że to umiem, bo wielokrotnie to słyszałam od moich słuchaczy. To był zawsze dla mnie ogromny komplement, ponieważ język polski jest trudnym językiem. Można powiedzieć, że jest to patriotyzm, ale to wychodzi ze mnie naturalnie, a nie dlatego, że zaplanowałam, że ta płyta musi być po polsku.

Kasia Dereń - "XXI", źródło: YouTube / Kasia Dereń

Zdaniem Kasi Dereń do osiągnięcia czegoś wartościowego niezbędna jest wiara w siebie. – Trzeba znać swą wartość, że jesteśmy na tyle dobrzy, żeby coś robić, żeby coś dostać od życia, żeby coś dobrego nam się przytrafiło. Znam też swoje ułomności i wiem, co kuleje w różnych dziedzinach mojego życia, nie tylko zawodowego, ale też osobistego – przyznaje wokalistka.

Ukazanie się debiutanckiego albumu oznacza dla Kasi początek kolejnej ścieżki w karierze. – Teraz dopiero zacznie się ciężka praca, bo to otwiera nowe drogi i mam nadzieję, że pootwiera mi też jakieś nowe kanaliki w głowie i pozwoli drugą płytę zrobić już na spokojnie, tak jak bym chciała. Ta płyta, jak wskazuje tytuł "Moje historie", to jestem ja w ciągu ostatnich dziesięciu lat: muzycznie i emocjonalnie. Jestem różnorodna, więc ta płyta też taka jest, choć myślę, że mimo wszystko jest spójna. Następna płyta może będzie bardziej ukierunkowana w którąś stronę, ale wcale nie musi tak być. Otworzyły się nowe drzwi i teraz trzeba wybrać, w którą stronę iść, z kim, jak i kiedy. Tak naprawdę zabawa dopiero się zaczyna!

Lista utworów:

  1. Kasia Dereń – "Nie ma kraju"
  2. Zosia Witecka – "Good Enough"
  3. Kasia Dereń – "Gdzie jesteś Ty"
  4. Kasia Dereń – "Count On Me (live)"
  5. Kasia Dereń – "Bezsenność"
  6. Kasia Dereń – "Porozmawiajmy o tym rano"
  7. Paula Roma – "Uziemienie"
  8. Robert Glasper ft. Lalah Hathaway – "Cherish the Day"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 8.11.2021
Godzina emisji: 23.05

kc

Czytaj także

Sound'n'Grace – rekolekcje życia w rytmie pop

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 07:00
Kamil Mokrzycki i Anna Żaczek-Biderman, wokaliści grupy Sound'n'Grace, byli gośćmi tego wydania audycji. Opowiedzieli m.in. o spontanicznych początkach zespołu i więzi łączącej jego członków, a także o sile muzyki gospel i niechęci do robienia kariery solowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Matysiak: nie chodzi o to, by grać szybko i głośno

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 00:00
Mistrz kontrabasu i gitary basowej, kompozytor i producent, a zarazem jedna z najbardziej lubianych osób w branży muzycznej – Maciej Matysiak, gość tego wydania audycji Mateusza Krautwursta, opowiedział o swoich muzycznych fascynacjach, życiu w trasie, roli, jaką widzi dla siebie w zespole i pomyśle na solową płytę.
rozwiń zwiń