Czy jesteśmy gotowi na sukces?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 12:00
Leniwe niedzielne przedpołudnie to nie jest chyba najlepszy moment, aby myśleć o powrocie do pracy, mobilizacji, wysiłku, walce o swoją pozycję i sukces. A może jednak? Może to właśnie jest czas, aby się zastanowić nad swoimi celami i nad tym, jak je osiągnąć? Kto i co może w tym pomóc?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/everst

kobieta lustro piękno 1200x660.jpg
Pokochaj swój tłuszczyk, bądź silna i dbaj o duszę!

Czy zwycięstwo można wytrenować? Specjaliści mówią, że wygrywania można się nauczyć, a najlepszym przykładem są sportowcy. Bo nikt się nie rodzi zwycięzcą, ale może się nim stać dzięki pracy mentalnej i pracy nad sobą.


Posłuchaj
48:41 2020_11_22 11_08_28_PR3_Leniwe_przedpoludnie.mp3 O Węgrach, polskim parciu do sukcesu i polskim jazzie (Leniwe przedpołudnie/Trójka)

– Nie rodzimy się pewni siebie, z silną koncentracją, z dobrze wyznaczonym celem, ale tego wszystkiego możemy się nauczyć – mówi psycholog sportu Katarzyna Selwant, która pracuje m.in. z Igą Świątek. – I to jest dobra informacja, bo bez względu na to w jakiej klasie społecznej, w jakich okolicznościach się urodziliśmy, możemy nad sobą pracować, by móc sięgnąć po wygraną, po wymarzony sukces w każdej dziedzinie życia – tłumaczy.

– W Polsce deklaratywnie bardzo lubimy wygrywać i jesteśmy gotowi na wygraną. Jednak moje doświadczenie pokazuje, że jeśli mamy sięgnąć po złoty medal, w kluczowym momencie cofamy rękę! – twierdzi Katarzyna Selwant. – Czyli Polacy marzą, aby stanąć na podium, ale na nim nie stają. Ze strachu przed sukcesem i z braku gotowości na wygraną – dodaje.

Poza tym w audycji:

  • rozmowa z ambasador Węgier w Polsce, panią Orsolyą Zsuzsanną Kovács;
  • zaproszenie na śniadanie w stylu francuskim;
  • odrobina jazzu z Rafałem Dubickim.

Rafał Dubicki - No.1 (Official Video)/YouTube Rafał Dubicki


***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 22.11.2020
Godzina emisji: 11.07

pr


Czytaj także

Co to znaczy "dobre śniadanie"?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 14:30
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i powinno być stałym elementem każdego poranka. Musimy jednak pamiętać, że bardzo istotne jest też to, z czego się ono składa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A w wolnej chwili... croissanty!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 11:40
Croissanty to idealny na śniadanie przysmak, który, jak się okazuje, można upiec także w domowym zaciszu. Przepis zdradziła nam Patrycja Sasal, rzeczniczka prasowa akcji "French Touch".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia rodzinnej fascynacji Polską

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 07:30
Polskę i Węgry łączy sojusz i przyjaźń naprawdę od wieków: on dali nam m.in. królową Jadwigę i króla Stefana Batorego, my im - gen. Józefa Bema. To silne więzy, które przecież nie dotyczą tylko bieżącej polityki.
rozwiń zwiń